گوگل مرکز عملیات جهانی فین تک خود را در گجرات راه اندازی می کند

این وزارتخانه افزود، آنها همچنین در مورد همکاری بین گوگل و موسسات دانشگاهی در هند برای ترویج تحقیق و توسعه و توسعه مهارت بحث کردند.

مودی از 21 ژوئن تا 24 ژوئن به دعوت جو بایدن رئیس جمهور و بانوی اول جیل بایدن به ایالات متحده سفر می کند. علاوه بر پیچای، نخست وزیر در تعامل با مدیران ارشد اجرایی، همچنین با ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، تیم کوک مدیر عامل اپل، سم آلتمن مدیر عامل OpenAI و لیزا سو، مدیر عامل AMD، از جمله ملاقات کرد و گفت: “امروز ما افتتاح مرکز عملیات فین تک جهانی خود را اعلام می کنیم. در GIFT City، گجرات. به لطف UPI و Aadhaar، رهبری فین‌تک هند را تثبیت می‌کند. ما می‌خواهیم بر این پایه بنا کنیم و آن را در سطح جهانی گسترش دهیم.”

پیچای همچنین گفت که شرکت او با سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری (تقریباً 81980 کرور) در هند به سرمایه گذاری در هند ادامه می دهد.

“من در دسامبر با نخست وزیر ملاقات کردم و به گفتگوی خود ادامه دادیم. ما به اشتراک گذاشتیم که گوگل 10 میلیارد دلار در صندوق دیجیتالی سازی هند سرمایه گذاری می کند و ما به سرمایه گذاری از طریق آن، از جمله در شرکت هایی که روی هوش مصنوعی کار می کنند، ادامه می دهیم. به عنوان بخشی از آن. پیچای گفت، ما یک ابتکار 100 زبانی داریم. ما به زودی ربات را به زبان های هندی بیشتری می آوریم.”

در جولای 2020، گوگل اعلام کرده بود که قصد دارد 10 میلیارد دلار در هند طی 5 تا 7 سال آینده سرمایه گذاری کند زیرا این غول جستجو به دنبال کمک به تسریع پذیرش خدمات دیجیتال در بازار کلیدی خارج از کشور است.

این شرکت بزرگ اینترنتی، کمک مالی 1 میلیون دلاری (تقریباً 8300 کرور روپیه) برای راه اندازی اولین مرکز هوش مصنوعی مسئول هند در IIT Madras و کمک 1 میلیون دلاری از طریق Google.Org به Wadhwani AI برای استفاده از فناوری پیشرفته برای کشاورزی بهتر اعلام کرده است. عواقب.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت روز جمعه پس از دیدار با نخست وزیر نارندرا مودی در اینجا گفت که غول اینترنتی گوگل مرکز عملیات جهانی فین تک خود را در شهر GIFT در گجرات راه اندازی خواهد کرد.

وزارت امور خارجه در توییتی اعلام کرد، نخست وزیر مودی از پیچای دعوت کرده است تا راه های همکاری بیشتر در حوزه های محصولات و خدمات هوش مصنوعی، فین تک، و امنیت سایبری و همچنین تولید دستگاه های تلفن همراه در هند را بررسی کند.

گوگل اعلام کرده بود که با مؤسسه علوم هند مستقر در بنگالور برای جمع‌آوری داده‌های گفتاری از ۷۷۳ منطقه در سراسر هند به منظور تنظیم دقیق فناوری ترجمه و جستجوی زبان خود، همکاری می‌کند.

او گفت که دیدگاه نخست وزیر برای هند دیجیتال جلوتر از زمان خود است. پیچای گفت: «من اکنون آن را به عنوان طرحی می بینم که کشورهای دیگر به دنبال انجام این کار هستند.

پیچای در جریان سفر خود به هند در دسامبر سال گذشته اعلام کرده بود که بخشی از صندوق دیجیتالی سازی هند (IDF) به طور فزاینده ای بر روی استارتاپ های هندی تمرکز دارد و یک چهارم مبلغ 300 میلیون دلار از این صندوق در نهادهایی سرمایه گذاری خواهد شد که به رهبری زنان

مدیر عامل هندی الاصل گفت که دیدن پیشرفتی که این کشور داشته است، به ویژه در مورد چشم انداز هند دیجیتال و فرصت های اقتصادی، هیجان انگیز است.