گوگل پس از اتهامات مربوط به شرایط تقسیم درآمد ناعادلانه با تحقیقات دیگری توسط CCI روبرو می شود

این شکایت علیه آلفابت، گوگل، گوگل هند، گوگل ایرلند و گوگل آسیا پاسیفیک ثبت شده است.

CCI در یک دستور چهار صفحه‌ای به تاریخ 6 اکتبر که روز جمعه منتشر شد، گفت که این اتهامات اساساً مشابه موضوعی است که در حال حاضر توسط تنظیم کننده در حال بررسی است.

طبق این شکایت، در جستجوی گوگل، کاربران می‌توانند مستقیماً اخبار را از طریق News Tab جستجو کنند یا اخبار را از طریق نتیجه در SERP دریافت کنند. گوگل محتوای خبری را در SERP های خود از طریق قطعه های برجسته از جمله چرخ فلک های «داستان های برتر» گنجانده است.

کمیسیون رقابت هند دستور تحقیقات دقیق دیگری را علیه گوگل به دلیل شرایط ناعادلانه تقسیم درآمد در رابطه با محتوای خبری صادر کرده است.

این انجمن متشکل از پخش کنندگان اخبار و امور جاری خصوصی ملی و منطقه ای و نهادهای رسانه های خبری دیجیتال به عنوان اعضای آن است.


امروزه خرید یک گوشی هوشمند 5G مقرون به صرفه معمولاً به این معنی است که در نهایت “مالیات 5G” پرداخت می کنید. این برای کسانی که به دنبال دسترسی به شبکه های 5G به محض راه اندازی هستند چه معنایی دارد؟ در قسمت این هفته بدانید. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

انجمن پخش‌کننده‌های خبری و دیجیتال ادعا کرده بود که اعضای آن مجبور هستند محتوای خبری خود را در اختیار Google قرار دهند تا پیوندهای وب خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) گوگل اولویت‌بندی کنند. در نتیجه، گوگل بر اساس شکایت، محتوای اعضا را بدون پرداخت غرامت کافی به صورت رایگان استفاده می کند.

به گفته کمیسیون رقابت هند (CCI) این پرونده با دو موضوع در حال انجام دیگر علیه موتور جستجوگر اصلی که در آن اتهامات اساساً مشابه هستند، همراه خواهد بود.

مواردی که در ابتدا شواهدی مبنی بر نقض هنجارهای رقابت وجود دارد، توسط CCI برای بررسی دقیق به بازوی تحقیقاتی خود DG ارجاع می شود.

در ژانویه سال جاری، CCI دستور داد تا در مورد شکایتی که توسط انجمن ناشران اخبار دیجیتال ارائه شده، تحقیقاتی علیه گوگل انجام شود. بعدها، انجمن روزنامه‌های هند نیز پرونده مشابهی را تشکیل داد و با اولین مورد مورد بحث قرار گرفت.

این ناظر در دستوری که روز جمعه منتشر شد، گفت: اکنون، مدیر کل بازوی کاوشگر تنظیم کننده (DG) گزارش تحقیقات تلفیقی را ارائه خواهد کرد.

موتور جستجوگر اصلی محتوای خبری را از طریق جستجوی Google و از طریق عمودی جمع‌آوری اخبار، Google News در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

آخرین دستور در مورد شکایتی که توسط «انجمن پخش‌کنندگان خبری و دیجیتال» ارائه شده است، صادر شده است.

از جمله، ادعا شد که گوگل از وابستگی اعضا به موتور جستجوی ارائه شده توسط گوگل برای ترافیک ارجاع برای ساخت سرویس هایی مانند Google News، Google Discover و Google Accelerated Mobile Pages (AMP) سوء استفاده کرده است.

با این حال، درآمدی که گوگل برای ناشران اخبار توزیع می‌کند، سهم واقعی اعضای انجمن در این پلتفرم‌ها را جبران نمی‌کند.

CCI به DG دستور داده است تا مسائل را جمع آوری کند و یک گزارش تحقیقات تلفیقی ارائه کند.