یک چیز دیگر… اپل از هدست Vision Pro در WWDC23 رونمایی کرد

Vision Pro که شبیه یک عینک اسکی به نظر می‌رسد، از فناوری‌هایی برخوردار است، از جمله حسگرهایی که کاربر را قادر می‌سازد نمایشگرهای مجازی را با چشم، دست و صدای خود کنترل کند و یک دوربین سه بعدی.

بن آرنولد، تحلیلگر Circana (NPD سابق)، یک شرکت تحقیقاتی بازار جهانی، توضیح داد: “شما می توانید از هدست استفاده کنید و همچنان در لحظه باشید.”


تبلیغات

4 ستون کلیدی برای ایجاد بهترین تجربه دیجیتال در کلاس

مک بوک ایر 15 اینچی جلو و نما

Eric Abbruzzese، مدیر تحقیقات ABI Research، یک شرکت مشاوره فناوری که دفتر مرکزی آن در Oyster Bay، نیویورک مستقر است، اظهار داشت: “به نظر می رسد که به راحتی به عنوان بهترین سخت افزار در کلاس خود جای می گیرد، البته با قیمت مناسب.”

توونگ نگوین، تحلیلگر گارتنر، اضافه کرد که واقعیت مجازی رسانه های زیادی را دریافت می کند زیرا وعده می دهد که شما را به زمانی دیگر، مکانی دیگر ببرد.

او به TechNewsWorld گفت: «ردیابی چشم، سیلیکون اختصاصی، صفحه‌نمایش با تراکم پیکسلی بالا، و آرایه حسگر قابل‌توجه همگی ارزش‌های عالی برای یک هدست واقعیت مجازی هستند. من معتقد نیستم که یک هدست به اندازه ویژن پرو دارای ویژگی کامل باشد، اما قیمت دلیل این امر را مشخص می کند.

وی ادامه داد: «ویژوال پرو که M2 و همچنین چیپست اختصاصی XR را اجرا می کند، تعجب آور نیست اما همچنان جالب است». کوالکام بر بازار چیپست های XR تسلط داشته است و اکنون رقیب قدرتمندی برای سال 2024 و پس از آن دارد.منبع

او ادامه داد: «با این حال، بیشترین استفاده مصرف‌کنندگان از برنامه‌های محبوبی مانند پوکمون گو، اسنپ چت و اینستاگرام است – برنامه‌های گوشی‌های هوشمند که نه به این دلیل که واقعیت افزوده هستند، بلکه به این دلیل که تجربیات اصلی با مصرف‌کنندگان طنین‌انداز می‌شوند، استفاده می‌شوند.»

او به TechNewsWorld گفت: «شباهتی که ما در میان سازندگان واقعیت ترکیبی می‌بینیم، اهرم سنگین محتوا و برنامه‌های امروزی است، زیرا محتوای واقعیت ترکیبی و واقعیت افزوده زیادی وجود ندارد.

او به TechNewsWorld گفت: «اپل مک با رابط گرافیکی را به ما داد. سپس آیفون را با محاسبات جیبی به ما داد. آی‌پد را با رایانه تبلت به ما داد.»

او ادامه داد: «اولین باری که اپل ویژن پرو را امتحان کردم، چیزی که بیش از همه مرا تحت تأثیر قرار داد این بود که چگونه به ما اجازه می‌دهد تا تجربیات عمیق شخصی ایجاد کنیم تا طرفدارانمان را به شخصیت‌هایی که دوستشان دارند نزدیک‌تر کنیم و عمیق‌تر در داستان‌هایمان غوطه‌ور شوند.» این پلتفرم به ما این امکان را می دهد که دیزنی را به روش هایی که قبلا غیرممکن بود به طرفداران خود بیاوریم.