3 مشکل مهم هوش مصنوعی نسل جدید که هنوز برطرف نشده است

این مدل‌های زبانی بزرگ حجم عظیمی از داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، و من انتظار دارم بسیاری از چیزهایی که این LLM‌ها در آن اسکن می‌کنند محرمانه باشند یا باید محرمانه باشند. علاوه بر این، اگر اطلاعات کافی جمع آوری شود، شکاف های ناشی از آنچه در آن اسکن نشده است، به طور فزاینده ای قابل استخراج خواهد بود.


جگوار I-Pace من ماه گذشته گرد و غبار را به دلیل تصادف بکسل گاز گرفت که به بسته باتری آن آسیب رساند. نتیجه تخمین 100000 دلاری برای تعمیر خودرو بود که اکنون ارزش آن نزدیک به 40000 دلار است. من انتظار دارم USAA، حامل بیمه من، ماشین را جمع کند. بنابراین، من به دنبال خودروهای الکتریکی جایگزین بوده‌ام، و در کل، در دسترس بودن بد است.

دستیابی به تأخیر کم آسان نخواهد بود زیرا در حالی که فناوری بی سیم بهبود یافته است، به دلیل آب و هوا، قرارگیری برج ها یا کاربر، قطعی تعمیر و نگهداری، بلایای طبیعی یا طبیعی و پوشش جهانی کمتر از حد کامل می تواند غیرقابل اعتماد باشد. هوش مصنوعی باید هم به صورت آنلاین و هم آفلاین کار کند و در عین حال ترافیک داده را محدود کند و از قطعی های فاجعه بار جلوگیری کند.

حتی اگر بتوانیم همه اینها را متمرکز کنیم، هزینه آن بیش از حد خواهد بود، اگرچه ما از عملکرد کمتری در دستگاه‌های شخصی خود استفاده می‌کنیم که می‌تواند بسیاری از این هزینه‌ها را کاهش دهد. کوالکام یکی از اولین شرکت هایی است که این مشکل را علامت گذاری کرده است و تلاش زیادی برای رفع آن می کند. با این حال، با توجه به سرعت پیشرفت هوش مصنوعی مولد و سرعت نسبتاً آهسته فناوری مانند این توسعه و عرضه به بازار، انتظار می‌رود که خیلی کم و دیر باشد.

امنیت

تقریباً مانند آنچه با سایر برنامه‌های کاربردی متمرکز بر داده و عملکرد انجام داده‌ایم، بهترین رویکرد احتمالاً ترکیبی است که در آن قدرت پردازش نزدیک به کاربر نگه داشته شود. با این حال، داده های انبوه، که نیاز به به روز رسانی تهاجمی دارند، باید به صورت متمرکز بارگذاری شوند و برای محافظت از ظرفیت های ذخیره سازی محدود دستگاه های مشتری، تلفن های هوشمند و رایانه های شخصی محافظت شوند.

تبلیغات

فارستر NICE را به عنوان یک رهبر در CCaaS معرفی می کند

ساده ترین راه حل این است که یاد بگیرید یا مانند آواتار خود رفتار کنید یا از آنها برای تعامل با دوستان و همکاران استفاده کنید. من شک دارم که ما هر کدام را انجام دهیم، اما این دو روش موثر برای کاهش این مشکل آینده است.

بسته بندی

این سناریو فقط برای اطلاعات شرکت اعمال نمی شود. با نوع اطلاعات شخصی که به آسانی در دسترس است، می‌توانیم چیزهای بیشتری درباره زندگی خصوصی کاربران تعیین کنیم.

این هفته، من می‌خواهم روی سه مورد تمرکز کنم که باید درباره آن‌ها بحث کنیم که نشان‌دهنده برخی از خطرات بزرگ‌تر هوش مصنوعی مولد هستند. من مخالف فن آوری نیستم و آنقدر احمق نیستم که پیشنهاد کنم آن را متوقف کند، زیرا توقف آن اکنون غیرممکن است.

اما، از آنجا که ما در مورد یک سیستم به طور فزاینده هوشمند صحبت می کنیم که در مواقعی – مانند زمانی که برای بازی، ترجمه یا مکالمه استفاده می شود – به تاخیر بسیار کمی نیاز دارد. نحوه تقسیم بار بدون آسیب رساندن به عملکرد، احتمالاً تعیین کننده موفقیت آمیز بودن اجرای خاص است.


اقیانوس فیسکر تمام الکتریکی

شرکت‌هایی مانند Mindverse با MindOS و Suki به همراه آواتارهای مکمل کارمند خود، استفاده شخصی آینده از هوش مصنوعی را به عنوان ابزاری به نمایش می‌گذارند که می‌تواند به گونه‌ای باشد که گویی شما هستید. همانطور که به تدریج از ابزارهایی مانند این استفاده می کنیم، توانایی ما برای تعیین واقعی و دیجیتالی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و نظرات ما در مورد افرادی که از این ابزارها استفاده می کنند بیشتر بر روی ابزار منعکس می شود تا شخص.

محصول فناوری هفته

اقیانوس فیسکر

من احتمالاً جگوار I-Pace دیگری تهیه خواهم کرد، زیرا نمی‌خواهم دوباره ماه‌ها یا سال‌ها منتظر ماشین خودم باشم. در حال حاضر، من Volve XC-60 همسرم را به اشتراک می‌گذارم و با مشکلات برنامه‌ریزی زیادی مواجه می‌شوم که هر دوی ما به طور همزمان به ماشین نیاز داریم. من برای خرید یک SUV الکتریکی جدید رفتم و بهترین چیزی که پیدا کردم Fisker Ocean بود.

هوش مصنوعی مولد شگفت انگیز است و با ورود به بازار و رسیدن کاربران به حجم بحرانی، عملکرد را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. با این حال، مشکلات مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله بارگذاری بیش از حد مرکز داده، که باید راه حل های ترکیبی را در آینده ایجاد کند، ناتوانی در جلوگیری از استخراج اسرار از این مدل های زبانی عظیم، و کاهش قابل توجه اعتماد بین فردی.

استفاده از هوش مصنوعی مولد در فناوری به طور بالقوه مهم تر از زمانی است که اینترنت معرفی شد. این بیشتر تلاش‌های خلاقانه را مختل می‌کند و به اندازه‌ای که تا پایان دهه خواهد بود، نزدیک نیست.

مانند بسیاری از لوازم الکتریکی، انتظار برای یک دستگاه جدید چند ماه است و من نمی توانم این انتظار را تحمل کنم. از میان خودروهای برقی که امسال در دسترس هستند، اقیانوس فیسکر به همه جعبه ها برخورد کرد. ویژگی های آن عبارتند از:

  • برد 350 مایلی (نوار 300 مایل است)
  • گوشی هوشمند شما می تواند کلید خودرو شما باشد
  • شارژ معکوس، بنابراین ماشین شما می تواند خانه شما را در هنگام قطع برق تامین کند
  • زمان قابل توجه 0-60 حدود 3.6 ثانیه (من عملکرد را دوست دارم)
  • سقف پانل خورشیدی برای افزایش برد و تامین برق اضطراری
  • حالت تبدیل پذیر (که واقعاً ماشین را باز می کند)
  • یکی از تمیزترین طرح های موجود در بازار.

ژنرال هوش مصنوعی ما را وادار می‌کند که درباره نحوه برقراری ارتباط، نحوه همکاری، نحوه ایجاد، نحوه حل مشکلات، نحوه حکومت، و حتی نحوه و اینکه آیا سفر می‌کنیم تجدید نظر کنیم – و این دور از فهرست جامع است. من انتظار دارم که وقتی این فناوری به بلوغ رسید، لیست چیزهایی که تغییر نکرده اند بسیار کوتاهتر از لیست چیزهایی باشد که بوده اند.