5G در هند تا سال 2028 حدود 57 درصد از اشتراک های تلفن همراه را به خود اختصاص می دهد: گزارش تحرک اریکسون

با راه اندازی خدمات 5G در اکتبر 2022، بازار بزرگ 5G هند شاهد استقرار شبکه عظیمی تحت ابتکار هند دیجیتال خود است.

به گفته اریکسون، تا سال 2028، 5G تقریبا 80 درصد از تمام اتصالات FWA را تشکیل می دهد.


موتورولا اج 40 اخیراً به عنوان جانشین اج 30 که سال گذشته عرضه شد، در کشور معرفی شد. آیا باید این گوشی را به جای Nothing Phone 1 یا Realme Pro+ بخرید؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

نسل پنجم اشتراک های تلفن همراه در هر منطقه در حال رشد است و پیش بینی می شود تا پایان سال 2023 به 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان برسد.

در این بیانیه آمده است: «اشتراک‌های 5G در هند تا پایان سال 2022 به حدود 10 میلیون نفر رسید و تخمین زده می‌شود که تا پایان سال 2028 حدود 57 درصد از اشتراک‌های تلفن همراه در این کشور را به خود اختصاص دهد و این کشور را به سریع‌ترین منطقه 5G در جهان تبدیل می‌کند».

جدلینگ گفت که در دو سال گذشته، معرفی 5G در بیست بازار برتر منجر به افزایش درآمد هفت درصدی شده است و بر ارتباط قوی بین افزایش اشتراک 5G و درآمد خدمات تاکید می‌کند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که 5G همچنان به نوآوری در بسته بندی خدمات تلفن همراه ادامه می دهد.

ترافیک جهانی داده شبکه تلفن همراه همچنان در حال افزایش است و انتظار می رود میانگین ماهانه مصرف جهانی هر گوشی هوشمند تا پایان سال 2023 از 20 گیگابایت فراتر رود.

در سطح جهانی، حدود 240 ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی (CSP) خدمات تجاری 5G را راه‌اندازی کرده‌اند و حدود 35 ارائه‌دهنده خدمات 5G مستقل (SA) را مستقر یا راه‌اندازی کرده‌اند. متداول‌ترین خدمات 5G که توسط ارائه‌دهندگان خدمات برای مصرف‌کنندگان راه‌اندازی می‌شوند عبارتند از: پهن‌باند موبایل پیشرفته (eMBB)، دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA)، بازی و برخی خدمات مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) مانند آموزش و آموزش.

در حال حاضر حدود 58 درصد از ارائه دهندگان خدمات 5G این کار را به اشکال مختلف انجام می دهند.

نسخه ژوئن 2023 گزارش تحرک اریکسون نشان داد که با وجود چالش های ژئوپلیتیکی و کندی اقتصاد کلان در برخی بازارها، ارائه دهندگان خدمات ارتباطی در سطح جهان به سرمایه گذاری در 5G ادامه می دهند.

فردریک جدلینگ، معاون اجرایی و رئیس شبکه‌های اریکسون، گفت: پذیرش جهانی فناوری 5G از یک میلیارد اشتراک فراتر رفته و رشد درآمد مثبتی را برای ارائه دهندگان خدمات ارتباطی در بازارهای پیشرو 5G به ارمغان آورده است.

تخمین زده می‌شود که اشتراک 5G در هند تا پایان سال 2022 به حدود 10 میلیون نفر برسد و تا پایان سال 2028 حدود 57 درصد از اشتراک‌های تلفن همراه در این کشور را تشکیل می‌دهد که آن را به “سریع‌ترین رشد” منطقه 5G در جهان تبدیل می‌کند. گزارش تحرک اریکسون

در میان ارائه دهندگان خدمات ارتباطی، ارائه بسته هایی با سرویس های سرگرمی محبوب مختلف مانند تلویزیون، پخش موسیقی یا پلت فرم های بازی ابری به طور فزاینده ای رایج است.

جذب اشتراک های 5G در آمریکای شمالی قوی تر از پیش بینی های قبلی بوده است. این منطقه با 41 درصد در پایان سال 2022 بیشترین نفوذ جهانی 5G را داشت.

این گزارش همچنین بر ادامه رشد درآمد در بازارهای پیشرو 5G تاکید کرد.