AIIMS دهلی از آوریل 2023 کاملاً دیجیتال می شود. کارت های هوشمند، پرداخت های UPI را می پذیرد


تمام پرداخت‌ها در AIIMS-New Delhi از 1 آوریل 2023 به طور کامل دیجیتالی می‌شود و موسسه مراقبت‌های بهداشتی برتر علاوه بر UPI (رابط پرداخت‌های یکپارچه) و پرداخت‌های کارتی در باجه‌ها، کارت‌های هوشمند را نیز معرفی می‌کند.

این شرکت در توییتی اعلام کرد: “AIIMS دهلی نو #SmartCard را علاوه بر UPI و پرداخت‌های کارتی در همه باجه‌ها معرفی می‌کند. تمام پرداخت‌ها در AIIMS از اول آوریل 2023 کاملا دیجیتالی می‌شوند.”

این موسسه همچنین تصمیم گرفته است که استفاده از شناسه های حساب سلامت آیوشمن بهارات (ABHA) را برای ثبت موارد جدید و پیگیری در بخش سرپایی (OPD) ترویج کند.

بر اساس یک یادداشت اداری صادر شده در 15 نوامبر، این امر مستلزم اتخاذ راه حل “اسکن و اشتراک گذاری کد QR” سازمان ملی بهداشت (NHA) در همه OPD ها در AIIMS-دهلی نو برای تسهیل ثبت نام سریع و ارائه شماره صف به بیماران در ورود

پیشخوان‌ها و کیوسک‌های اختصاصی حداقل از ساعت 7 صبح تا 10 شب برای تسهیل در ایجاد شناسه‌های ABHA برای بیماران بدون گوشی هوشمند فعال خواهند بود.

این پروژه از 21 نوامبر در Rajkumari Amrit Kaur OPD جدید به صورت آزمایشی اجرا می شود و از 1 ژانویه در تمام OPD های AIIMS-دهلی نو در حالت ماموریت قرار می گیرد.

“توجه شده است که بیمارانی که به AIIMS OPD مراجعه می کنند در صف های طولانی برای ثبت نام ایستاده اند. علی رغم در دسترس بودن حساب سلامت آیوشمن بهارات (ABHA) با تعداد زیادی از بیماران، ورود دستی اطلاعات دموگرافیک بیماران برای ثبت نام انجام می شود.

در این یادداشت آمده است: “در زمان ثبت نام، استفاده از ABHA ID OTP اغلب به تأخیر می افتد. حداکثر تلاش برای ارسال مجدد OTP نیز به سه بار محدود می شود.”

بر اساس این یادداشت، راهکار اسکن و اشتراک‌گذاری کد QR NHA نتایج امیدوارکننده‌ای را در کاهش زمان ثبت‌نام نشان داده و همچنین به ساده‌سازی سفر بیمار در بدو ورود به بیمارستان کمک کرده است.

راه حل همچنین بیومتریک است و احراز هویت چهره فعال است تا امکان اشتراک گذاری جزئیات ABHA ID را فراهم کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

جدیدترین FakeCatcher ردیاب Deepfake اینتل برای تجزیه و تحلیل جریان خون ظریف در ویدیوها: جزئیات

ویدیوی برگزیده روز

Lenovo Tab P11 Pro: ضربه بزنید یا خانم؟

منبع