Airtel 5G امروز در 8 شهر راه اندازی شد، گفته می شود با نرخ های 4G موجود در دسترس است


سونیل بهارتی میتال، رئیس آن در کنگره موبایل هند گفت که سرویس 5G Bharti Airtel از روز شنبه در هشت شهر در دسترس خواهد بود. با این کار، Bharti Airtel اولین شرکتی است که خدمات 5G را در کشور راه اندازی می کند. میتال گفت: “زمانی که شما (نخست وزیر) امروز 5G را راه اندازی کنید. 5G از Airtel در 8 شهر – دهلی، بمبئی، بنارس، بنگلور و سایر شهرها در دسترس خواهد بود.”

او همچنین گفت که ایرتل خدمات 5G را در چندین شهر در سراسر کشور تا مارس 2023 و در سراسر هند تا مارس 2024 ارائه خواهد کرد.

به گفته یکی از مقامات ارشد شرکت، خدمات ایرتل 5G با نرخ های فعلی 4G در دسترس خواهد بود و پس از مدتی تعرفه جدیدی برای 5G اعلام خواهد شد. این افسر گفت که خدمات 5G همچنین در چنای، حیدرآباد و سیلیگوری راه اندازی شده است.

Randeep Singh Sekhon مدیر ارشد فناوری Bharti Airtel گفت که زیرساخت های backend شرکت آماده است. سخون افزود: ما باید تجهیزاتی را روی دکل‌های موبایل برای سرویس 5G نصب کنیم. این کار را به تدریج انجام می‌دهیم. از امروز این سرویس در منطقه نزدیک به دکل‌هایی که تجهیزات نصب شده‌اند در دسترس خواهد بود.

او گفت که ایرتل هر روز شهرهای جدیدی را برای خدمات 5G اضافه می کند و نفوذ را در داخل شهرها افزایش می دهد. سخون گفت: «مردم برای دسترسی به این سرویس که امروز راه اندازی می شود، باید تلفن های 5G داشته باشند.

Bharti Airtel بلافاصله پس از پایان مزایده ها، سفارش چرخ دنده های 5G را به اریکسون، نوکیا و سامسونگ داده بود. شرکت تحت رهبری Sunil Mittal اخیراً طیف 19867.8 مگاهرتز در باندهای 900 مگاهرتز، 1800 مگاهرتز، 2100 مگاهرتز، 3300 مگاهرتز و 26 گیگاهرتز را به دست آورده است و این امر باعث تقویت طیف خود شده است.

Bharti Airtel طیفی به ارزش 43084 کرور روپیه را در حراج اخیر به دست آورد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع