AIS for Taxpayer Mobile App توسط اداره مالیات بر درآمد راه اندازی شد تا TDS، اطلاعات تراکنش را به اشتراک بگذارد

بخش مالیات بر درآمد روز چهارشنبه اعلام کرد که برنامه تلفن همراه AIS for Taxpayer را راه اندازی کرده است که به مالیات دهندگان دید جامعی از اطلاعات مربوط به TDS/TCS، سود، سود سهام و معاملات سهام و گزینه ای برای ارائه بازخورد می دهد.

AIS for Taxpayer یک برنامه تلفن همراه است که به صورت رایگان توسط بخش مالیات بر درآمد ارائه شده است و در Google Play و App Store در دسترس است.

بخش فناوری اطلاعات گفت: «این یکی دیگر از ابتکارات اداره مالیات بر درآمد در زمینه ارائه خدمات بهبودیافته مالیات دهندگان است که سهولت انطباق را تسهیل می کند.


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

برای دسترسی به این برنامه تلفن همراه، مؤدی باید با ارائه شماره PAN، احراز هویت با OTP ارسال شده در شماره تلفن همراه و ایمیل ثبت شده در درگاه پرونده الکترونیکی، در برنامه ثبت نام کند. پس از احراز هویت، مالیات دهنده می تواند یک پین 4 رقمی را برای دسترسی به برنامه تلفن همراه تنظیم کند.

برنامه تلفن همراه به مالیات دهندگان کمک می کند تا اطلاعات خود را به صورت موجود در بیانیه اطلاعات سالانه (AIS)/ خلاصه اطلاعات مالیات دهندگان (TIS) مشاهده کنند.

مالیات دهندگان می توانند از برنامه تلفن همراه برای مشاهده اطلاعات مربوط به TDS/TCS، بهره، سود سهام، معاملات سهام، پرداخت مالیات، بازپرداخت مالیات بر درآمد، سایر اطلاعات (داده های GST، حواله های خارجی و غیره) که در AIS/TIS موجود است، استفاده کنند.

هیئت مرکزی مالیات های مستقیم (CBDT) در بیانیه ای گفت: “این برنامه با هدف ارائه یک نمای جامع از AIS/TIS برای مالیات دهندگان است که اطلاعات جمع آوری شده از منابع مختلف مربوط به مالیات دهندگان را نمایش می دهد.”

مالیات دهندگان همچنین این گزینه و امکان ارائه بازخورد در مورد اطلاعات نمایش داده شده در برنامه را دارد.