Android 14 ممکن است به برخی از تلفن ها اجازه استفاده به عنوان وب کم را بدهد: گزارش


گوگل از زمان اندروید 4.3 Jelly Bean از دوربین های USB خارجی در سیستم عامل موبایل خود یعنی اندروید پشتیبانی می کند. این بدان معناست که کاربران مدتی است که می توانند یک وب کم را برای تماس های ویدیویی به تلفن یا تبلت خود وصل کنند. برنامه‌های شخص ثالث نیز این امکان را برای کاربران فراهم کرده‌اند که دستگاه خود را به رایانه متصل کرده و از آن به‌عنوان وب‌کم استفاده کنند، با این حال، به نظر می‌رسد گوگل با گنجاندن این ویژگی به عنوان یکی از ویژگی‌های داخلی اندروید، قدمی فراتر گذاشته است.

میشال رحمان، متخصص اندروید، به تازگی خالدار تغییرات کد ارسال شده به AOSP Gerrit. این تغییرات نشان می‌دهد که Google در تلاش است تا دستگاه تلفن همراه را به‌عنوان یک وب‌کم برای رایانه‌های شخصی، مک‌ها یا کروم‌بوک‌ها کار کند.

ویژگی جدید «DeviceAsWebcam» به تلفن یا تبلت این امکان را می‌دهد تا خود را به عنوان یک کلاس دستگاه ویدیویی USB یا UVC، که استانداردی است که توسط اکثر وب‌کم‌های USB استفاده می‌شود، تشخیص دهد و آن را با اکثر رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها سازگار می‌کند. این شبیه کاری است که اپل با دوربین تداومی خود انجام داد، که به آیفون‌ها اجازه می‌دهد به عنوان وب‌کم برای مک‌های مک عمل کنند.

رحمان: “توجه داشته باشید که برای ارسال داده های ویدئویی از دوربین به گره /dev/video* همچنان به یک برنامه/سرویس نیاز دارید تا دستگاه میزبان از آن بخواند.” یادداشت در یکی از توییت هایش این برنامه باید یک برنامه سیستمی باشد، به این معنی که اگر گوگل یک برنامه عمومی آماده برای اندروید ایجاد نکند، سازندگان باید برنامه خود را ارائه دهند. برنامه Camo به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی از دستگاه iOS یا Android خود به عنوان وب کم در رایانه ویندوز یا مک استفاده کنند.

رحمان می‌افزاید: «ویژگی سیستم ‘ro.usb.uvc.enabled’ برای تغییر عملکرد ابزار UVC در دستگاه‌های Android استفاده خواهد شد. این فقط توسط برنامه های سیستم قابل خواندن است و به طور خاص برنامه تنظیمات و ابزار USB HAL آن را می خوانند.

با توجه به اینکه این نام مشابه ویژگی مورد استفاده برای حالت ذخیره‌سازی انبوه USB است، این امکان وجود دارد که سیستم به کاربران اجازه دهد به سرعت بین حالت‌های ذخیره‌سازی PTP و MTP، اتصال USB، MIDI و در نهایت این پیکربندی وب‌کم جدید با استفاده از هشداری که ظاهر می‌شود جابجا شوند. وقتی گوشی خود را به کامپیوتر وصل می کنید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع