Apple Logic Pro برای iPad 2 در یک به روز رسانی بزرگ، پخش کننده های جلسه و Stem Splitter های مجهز به هوش مصنوعی را دریافت می کند

اپل روز سه‌شنبه میزبان رویداد Let Loose خود بود که در آن از مدل‌های جدید iPad Pro و iPad Air در کنار Apple Pencil Pro رونمایی کرد. اما در میان تمام اعلامیه‌های سخت‌افزاری، غول فناوری کوپرتینویی همچنین به‌روزرسانی بزرگی را برای برنامه Logic Pro معرفی کرد. Logic Pro جدید برای iPad 2 و Logic Pro برای Mac 11 اکنون ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) و ابزارهای جدیدی برای ترکیب آهنگ‌ها و ضربات ارائه می‌کنند. شایان ذکر است، این شرکت همچنین از یک به‌روزرسانی برای اپلیکیشن Final Cut Pro نیز رونمایی کرده است.

اپلیکیشن Logic Pro، که ایستگاه کاری صوتی دیجیتال داخلی (DAW) این شرکت است، سال‌ها پلتفرم مهمی برای کاربران برای ترکیب بیت‌ها و ایجاد آهنگ‌های با کیفیت حرفه‌ای بوده است. با این به روز رسانی جدید، اپل ویژگی های بیشتری را برای علاقه مندان به موسیقی اضافه کرده است. در مجموع، سه ویژگی جدید وجود دارد – Session Players، Stem Splitters و ChromaGlow. اولین مورد از آنها توسط هوش مصنوعی طراحی شده است.

کاربران چندین سال است که ویژگی Drummer را دیده و از آن استفاده می کنند. این یک پخش کننده جلسه مجازی است که می تواند ضربات درام را در طیف گسترده ای از سبک ها و تکنیک ها برای همراهی آهنگ اجرا کند. اپل اکنون این ویژگی را با اضافه کردن دو پخش کننده جلسه مجازی دیگر، یک پخش کننده باس و یک پخش کننده صفحه کلید، گسترش می دهد. هر سه به عنوان Session Players گروه بندی شده اند. این غول فناوری فاش کرد که درست مانند درامر، دو بازیکن دیگر نیز با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری نمونه‌برداری توسعه یافته‌اند. هشت پخش کننده باس برای انتخاب وجود دارد و هر یک از آنها را می توان با استفاده از پارامترهایی مانند اسلاید، بی صدا، نت های مرده و ضربه های پیکاپ سفارشی کرد.

پخش کننده صفحه کلید دیگر پخش کننده جلسه مجازی است که در چهار سبک مختلف ارائه می شود. همراه با آکورد آهنگ و پلاگین استودیو پیانو است که می تواند آکوردهای بلوک، صدای آکورد، هارمونی متناوب طولانی و غیره را کنترل کند.

جدا از Session Players، Stem Splitter یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد است. این به کاربران اجازه می دهد تا هر صدای ضبط شده را به درام، بیس، آواز و سازهای دیگر تقسیم و استخراج کنند. پس از جدا شدن، می توان جلوه های فردی را اعمال کرد یا قسمت های جدیدی را قبل از ترکیب مجدد به آنها اضافه کرد.

در نهایت، این شرکت ChromaGlow را نیز اضافه کرده است. بر اساس توضیحات آن، به نظر می‌رسد این ویژگی یک کنترل‌کننده به سبک اشباع است که می‌تواند پنج سبک مختلف Reverb را با مقادیر مختلف اشباع صدا اضافه کند. اپل می‌گوید این ویژگی «گرما، حضور و ضربه‌ی فوق‌العاده واقعی» را به هر آهنگی اضافه می‌کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع