Apple Vision Pro دسترسی برنامه های شخص ثالث به دوربین های خود را ارائه نمی دهد: همه جزئیات

در طول مذاکرات توسعه‌دهندگان WWDC 2023 (از طریق UploadVR)، یک مهندس اپل تأیید کرد که توسعه‌دهندگان شخص ثالث به فیدهای دوربین Apple Vision Pro دسترسی ندارند. به دلیل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی، اپل دسترسی دوربین هدست واقعیت ترکیبی را قفل نگه می دارد.

طبق گفته آپلود وی آر، دسترسی خام به دوربین برای رقبایی مانند هدست های متا کوئست ممنوع است. HTC همچنین دسترسی خام به دوربین را در Vive XR Elite ممنوع می کند. با این حال، این ممکن است در سال های آینده پس از عرضه هدست های جدید تغییر کند.

Apple Vision Pro، اولین هدست واقعیت ترکیبی شرکت مستقر در کوپرتینو، در تاریخ 5 ژوئن در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) 2023 معرفی شد. هدست واقعیت ترکیبی که از واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) پشتیبانی می کند. فن آوری ها بر روی سیستم عامل visionOS اجرا می شوند و قرار است اوایل سال آینده در ایالات متحده به فروش برسند. قبل از راه اندازی، یک مهندس اپل تایید کرد که توسعه دهندگان شخص ثالث به فید دوربین اپل ویژن پرو دسترسی نخواهند داشت. اپل به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی، دسترسی به دوربین را ممنوع می کند.

هنگام برقراری تماس FaceTime با استفاده از Apple Vision Pro، فید ویدیویی به‌جای فید معمولی ویدیویی دوربین جلو، از شخصی استفاده‌کننده استفاده می‌کند. پرسوناها آواتارهای دیجیتالی استفاده کننده هستند و با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشینی اپل برای نمایش حرکات صورت و دست کاربر در زمان واقعی ایجاد می شوند. همچنین گفته می شود برنامه هایی مانند Zoom و WebEx از Personas در طول جلسات استفاده می کنند. برای دوربین عقب، visionOS یک فید سیاه را با نماد “بدون دوربین” در وسط باز می‌گرداند. این کار مانع از کار افتادن برنامه می شود و توسعه دهندگان را از ساخت راه حل های دید کامپیوتری سفارشی خود باز می دارد.

هنگامی که برنامه‌ها درخواست در دسترس بودن دوربین و میکروفون را دارند، انتظار داشته باشید مقادیر متفاوتی نسبت به iPad و iPhone برگردانده شود. هنگام جستجوی میکروفون، برنامه‌ها یک میکروفون موقعیت مکانی واحد در جلو را دریافت می‌کنند. هنگام جستجوی دوربین، برنامه‌ها دو دوربین را پیدا می‌کنند. دوربین پشتی یک رنگ مشکی برمی‌گرداند. قاب دوربین بدون علامت دوربین. این یک دوربین غیر کاربردی برای پشتیبانی از برنامه‌هایی است که در دسترس بودن دوربین پشتی را فرض می‌کنند. هنگام جستجو برای دوربین جلو، برنامه‌ها یک دوربین ترکیبی واحد پیدا می‌کنند. اگر در دستگاهی پرسونای فضایی یافت نشد، دوربینی وجود ندارد. فریم‌ها به برنامه‌ها برمی‌گردند»، جان مارک هیکی، مهندس سازگاری پلتفرم اپل گفت.

Apple Vision Pro با قیمت 3,499 دلار (تقریباً 2,88,500 روپیه) است و از سال 2024 برای خرید در ایالات متحده در دسترس خواهد بود. این دستگاه بر روی visionOS اجرا می شود و دارای دو نمایشگر micro-OLED با وضوح بالا است. این گوشی از تراشه M2 اپل و چیپست جدید R1 بهره می برد.


اپل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود از اولین هدست واقعیت ترکیبی خود، Apple Vision Pro، به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع