AppLovin پیشنهاد می دهد تا یونیتی پلتفرم توسعه بازی را با قیمت 17.54 میلیارد دلار خریداری کند: جزئیات


شرکت نرم‌افزار بازی AppLovin روز سه‌شنبه پیشنهاد خرید Unity Software را در یک معامله 17.54 میلیارد دلاری (تقریباً 139600 کرور روپیه) ارائه کرد تا از تقاضای فزاینده برای بازی‌های سه بعدی بهره ببرد. هر دو شرکت نرم افزاری را برای طراحی بازی های ویدئویی تولید می کنند. نرم‌افزار بازی‌سازی نیز به فناوری‌های جدیدی مانند به اصطلاح متاورس یا جهان‌های مجازی فراگیر گسترش یافته است.

نرم‌افزار Unity برای ساخت برخی از بازی‌های پربازیگر مانند Call of Duty: Mobile و Pokémon Go استفاده شده است، در حالی که AppLovin به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را رشد داده و کسب درآمد کنند.

ارزش شرکتی این معامله 20 میلیارد دلار (تقریباً 159200 کرور) است. AppLovin برای هر سهم یونیتی 58.85 دلار (تقریباً 4700 روپیه) ارائه می دهد که نشان دهنده حق بیمه 18 درصدی نسبت به قیمت بسته شدن یونیتی در دوشنبه است.

سهام Unity 7 درصد افزایش یافت، در حالی که سهام AppLovin قبل از زنگ افتتاحیه 14 درصد سقوط کرد.

بر اساس قرارداد پیشنهادی، یونیتی مالک 55 درصد از سهام شرکت ترکیبی خواهد بود که حدود 49 درصد از حق رای را نشان می دهد.

آدام فروغی، مدیر اجرایی AppLovin گفت که این شرکت ترکیبی پتانسیل ایجاد سود عملیاتی تعدیل شده بیش از 3 میلیارد دلار (تقریبا 23900 کرور) را تا پایان سال 2024 خواهد داشت.

فروغی گفت: “یونیتی یکی از پلتفرم های پیشرو در جهان برای کمک به سازندگان است تا الهامات خود را به محتوای سه بعدی واقعی تبدیل کنند.”

هفته گذشته، رویترز گزارش داد که یونیتی در حال مذاکره برای جدا کردن واحد چینی خود برای گسترش در یکی از بزرگترین بازارهای بازی های ویدیویی جهان است.

AppLovin مستقر در پالو آلتو، کالیفرنیا، با حمایت KKR و Co سال گذشته به صورت عمومی عرضه شد و از افزایش تقاضا برای بازی‌های ویدیویی از سوی افرادی که به دلیل همه‌گیری کووید-19 در خانه می‌مانند، پول نقد کرد.

با این حال، پیشنهاد AppLovin در حالی ارائه می‌شود که توسعه‌دهندگان بازی و سازندگان کنسول نسبت به کاهش سرعت در این بخش هشدار می‌دهند، زیرا تورم بالای دهه‌ها و کاهش محدودیت‌های COVID-19 باعث می‌شود گیمرها فعالیت‌های خارج از منزل را انتخاب کنند.

© تامسون رویترز 2022
منبع