AWS تا سال 2030 12.7 میلیارد دلار در زیرساخت ابری در هند سرمایه گذاری می کند تا بتواند تقاضای رو به رشد را برآورده کند.

این شرکت دارای دو منطقه زیرساخت مرکز داده در هند است – منطقه AWS آسیا پاسیفیک (مومبای) که در سال 2016 راه اندازی شد و منطقه AWS آسیا پاسیفیک (حیدرآباد) که در نوامبر 2022 راه اندازی شد.

این موقعیت ها، از جمله ساخت و ساز، تعمیر و نگهداری تاسیسات، مهندسی، مخابرات و سایر مشاغل، بخشی از زنجیره تامین مرکز داده در هند است.

AWS اعلام کرد که قصد دارد 100 روپیه سرمایه گذاری کند. 1,05,600 کرور در زیرساخت ابری در هند و اضافه شده است که تعهد بلندمدت آن در این کشور به 200 میلیون روپیه خواهد رسید. 1,36,500 کرور (16.4 میلیارد دلار) تا سال 2030.

تخمین می‌زند که سهم کلی AWS در تولید ناخالص داخلی هند بین سال‌های 2016 تا 2022 بیش از روپیه بود. 38200 کرور (4.6 میلیارد دلار) و این سرمایه گذاری سالانه از 39500 شغل FTE در مشاغل هند پشتیبانی کرد.

در بیانیه آمده است: «تخمین زده می‌شود که این سرمایه‌گذاری تا سال 2030، 1،94،700 کرور (23.3 میلیارد دلار) به کل تولید ناخالص داخلی هند کمک کند.

وزیر گفت: “MeitY همچنین در حال کار بر روی یک سیاست Cloud و Data Center برای تسریع نوآوری، پایداری و رشد India Cloud است.”

AWS بیش از روپیه سرمایه گذاری کرده است. 30900 کرور در منطقه AWS آسیا و اقیانوسیه (مومبای) بین سال‌های 2016 تا 2022. این شامل هزینه‌های سرمایه و عملیاتی مربوط به ساخت، نگهداری و راه‌اندازی مراکز داده در آن منطقه می‌شود.

AWS اضافه کرد که سرمایه‌گذاری آن در هند در زمینه‌هایی مانند توسعه نیروی کار، فرصت‌های آموزشی و مهارتی، مشارکت جامعه و طرح‌های پایداری، تأثیری موج‌دار بر اقتصاد محلی دارد.

این شامل نهادهای دولتی مانند وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات، موسسات بهداشت عمومی مانند Aarogyasri Health Care Trust، شرکت های بزرگ هندی مانند Ashok Leyland، Axis Bank، HDFC Life و Titan، کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​مانند Havmor، Qube می شود. Cinema و Narayana Nethralaya، استارت‌آپ‌های معروفی مانند BankBazaar، HirePro، M2P و Yubi، و غیره.

این دو منطقه AWS برای ارائه گزینه های متعدد به مشتریان هندی برای اجرای بارهای کاری با انعطاف پذیری و در دسترس بودن بیشتر، ذخیره ایمن داده ها در هند و ارائه خدمات به کاربران نهایی با تاخیر کم طراحی شده اند.

پونیت چاندوک، رئیس تجارت تجاری، AWS هند و آسیای جنوبی، گفت که سرمایه گذاری برنامه ریزی شده “به ایجاد اثرات موجی سودمندتر کمک می کند و از هند در مسیر تبدیل شدن به یک نیروگاه دیجیتال جهانی حمایت می کند”.

خدمات وب آمازون روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 12.7 میلیارد دلار (تقریباً 1,05,600 کرور) در زیرساخت های ابری در هند سرمایه گذاری کند زیرا به نظر می رسد تقاضای رو به رشد مشتریان برای خدمات ابری در این کشور را برآورده کند.

AWS همچنین به چندین کسب‌وکار هندی کمک می‌کند تا راه‌حل‌های دیجیتالی را به صورت محلی بسازند که می‌تواند از طریق شبکه شریک AWS (APN) مقیاس جهانی داشته باشد، جایی که شرکای هندی می‌توانند از برنامه‌ها، تخصص و منابع برای ساخت، بازاریابی و فروش پیشنهادات مشتری استفاده کنند.

خدمات وب آمازون (AWS) – واحد رایانش ابری آمازون – در بیانیه ای اعلام کرد: سرمایه گذاری برنامه ریزی شده در زیرساخت های مرکز داده در هند به طور میانگین از 131700 شغل معادل تمام وقت (FTE) در مشاغل هندی پشتیبانی می کند.

این شرکت مشاهده کرد که صدها هزار مشتری آن در هند، حجم کاری خود را بر روی AWS انجام می دهند تا صرفه جویی در هزینه ها، سرعت بخشیدن به نوآوری و افزایش سرعت ورود به بازار را فراهم کنند.

AWS گفت که APN در هند شامل سازمان هایی مانند Minfy Technologies، Rapyder Cloud Solutions و Redington می شود.


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این به دنبال سرمایه گذاری AWS روپیه است. 30900 کرور (3.7 میلیارد دلار) بین سال‌های 2016 تا 2022 که کل سرمایه‌گذاری آن در هند را به 200 میلیون روپیه می‌رساند. 1,36,500 کرور (16.4 میلیارد دلار) تا سال 2030.

آخرین سرمایه گذاری اقتصاد دیجیتال هند را تسریع خواهد کرد.

راجیو چاندراسهخار، وزیر امور الکترونیک و فناوری اطلاعات، در بیانیه ای گفت: «دیدگاه نخست وزیر نارندرا مودی در هند دیجیتال، موجب گسترش مراکز ابری و داده در هند می شود».