Battlegrounds Mobile India (BGMI) پس از دستور دولت از Google Play و App Store Apple ناپدید شد


Battlegrounds Mobile India که بیشتر با نام BGMI شناخته می شود، به دنبال دستور دولت از فروشگاه Google Play و Apple App Store ناپدید شد. کسانی که قبلاً آن را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند، حداقل در حال حاضر می‌توانند بازی را انجام دهند. این حذف بدون هشدار در اواخر عصر پنجشنبه اتفاق افتاد و بسیاری از کاربران را شگفت زده کرد. با این حال، گوگل اکنون تایید کرده است که دستوری از دولت دریافت کرده است که این بازی محبوب آنلاین را از فهرست حذف می کند. BGMI در هند توسط Krafton راه‌اندازی شد تا در واکنش به ممنوعیت چندین برنامه چینی از جمله Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) توسط دولت به دلیل خطرات امنیتی. بازی مشابه Garena Free Fire نیز در فوریه امسال ممنوع شد.

با شروع ترند #BGMI و #BGMIban در توییتر، شایعات و گمانه زنی ها در مورد دلایل احتمالی این ممنوعیت شامل ارتباط با اتهامات اخیر مربوط به مرتبط بودن بازی های ویدیویی با حوادث خشونت آمیز و نگرانی های جدید در مورد حریم خصوصی داده ها و امنیت آنلاین بود. New State Mobile، که به عنوان یک برنامه جداگانه توسط Krafton منتشر شده است، همچنان در دسترس است.

به گزارش رویترز، سخنگوی گوگل تایید کرده است که این حذف در نتیجه دستور دولت بوده است. جزئیات سفارش در انتظار است.

توسعه دهنده Krafton ادعا می کند که در چند سال گذشته بیش از 100 میلیون دلار برای توسعه BGMI و یک اکوسیستم esports در هند سرمایه گذاری کرده است. این شرکت همچنین اخیراً اعلام کرد که BGMI از 100 میلیون کاربر ثبت شده فراتر رفته است. در آن زمان، چانگان کیم، مدیرعامل کرافتون گفت: “هند یک بازار مهم برای کرافتون است. ما نسبت به فرصت های موجود در کشور مثبت هستیم و متعهد به ایجاد یک اکوسیستم بازی قوی هستیم. تمرکز ما بر ارتقای مداوم تجربه بازی های موبایلی برای بازی های موبایل است. جامعه در حال رشد ما و سرمایه گذاری در چشم انداز شکوفایی استارت آپ در اینجا”

منبع