BharOS: بسیاری از مردم در سراسر جهان که نمی خواهند چنین سیستمی موفق شود، وزیر اتحادیه مخابرات می گوید

سرویس‌های BharOS در حال حاضر به سازمان‌هایی ارائه می‌شوند که الزامات امنیتی و حریم خصوصی سخت‌گیرانه دارند و کاربران آن‌ها اطلاعات حساسی را مدیریت می‌کنند که نیاز به ارتباطات محرمانه در برنامه‌های محدود شده در تلفن همراه دارد. چنین کاربرانی نیاز به دسترسی به خدمات ابر خصوصی از طریق شبکه های خصوصی 5G دارند.

BharOS دسترسی به برنامه‌های مورد اعتماد را از سرویس‌های فروشگاه برنامه خصوصی سازمان (PASS) فراهم می‌کند. PASS دسترسی به فهرستی از برنامه‌هایی را که کاملاً بررسی شده‌اند و استانداردهای امنیتی و حریم خصوصی سازمان‌ها را رعایت کرده‌اند، فراهم می‌کند. این بدان معنی است که کاربران می توانند مطمئن باشند که برنامه هایی که نصب می کنند برای استفاده ایمن هستند و برای هر گونه آسیب پذیری امنیتی بالقوه یا نگرانی در مورد حریم خصوصی بررسی شده اند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

او افزود: «IIT Madras مشتاق همکاری نزدیک با بسیاری از صنایع خصوصی، سازمان‌های دولتی، آژانس‌های استراتژیک و ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی برای افزایش استفاده و پذیرش BharOS در کشورمان است».

BharOS یک پروژه با بودجه دولت هند برای توسعه یک سیستم عامل (OS) رایگان و منبع باز برای استفاده در سیستم های دولتی و عمومی است. هدف این پروژه کاهش وابستگی به سیستم عامل خارجی در گوشی های هوشمند و ترویج استفاده از فناوری توسعه یافته محلی است. ایجاد یک اکوسیستم بومی و آینده ای متکی به خود یک جهش بزرگ به جلو است.

BharOS با برنامه‌های پیش‌فرض (NDA) عرضه می‌شود. این بدان معنی است که کاربران مجبور به استفاده از برنامه هایی نیستند که ممکن است با آنها آشنا نباشند یا به آنها اعتماد نداشته باشند. علاوه بر این، این رویکرد به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری بر مجوزهای برنامه‌ها در دستگاه خود داشته باشند، زیرا می‌توانند فقط به برنامه‌هایی که به آنها اعتماد دارند اجازه دسترسی به ویژگی‌ها یا داده‌های خاص دستگاه خود را بدهند.

به گفته Karthik Ayyar، مدیر JandK Operations Pvt Ltd.، استارت آپی که این سیستم عامل موبایل را توسعه داده است، گفت: “علاوه بر این، BharOS به روز رسانی های Native Over The Air (NOTA) را ارائه می دهد که می تواند به ایمن نگه داشتن دستگاه ها کمک کند. به‌روزرسانی‌های NOTA به‌طور خودکار بارگیری و بر روی دستگاه نصب می‌شوند، بدون اینکه کاربر به صورت دستی فرآیند را آغاز کند. این تضمین می‌کند که دستگاه همیشه آخرین نسخه سیستم عامل، از جمله آخرین وصله‌های امنیتی و رفع اشکال‌ها را اجرا می‌کند. با NDA، PASS، و NOTA، BharOS تضمین می کند که تلفن های همراه هند قابل اعتماد هستند.”

BharOS — یک سیستم عامل موبایل جدید که بر حریم خصوصی و امنیت تمرکز دارد. سیستم عامل موبایل نرم افزاری است که رابط اصلی گوشی هوشمندی مانند اندروید توسط گوگل و iOS توسط اپل است.

وایشناو گفت: «در این سفر مشکلاتی وجود خواهد داشت و افراد زیادی در سراسر جهان هستند که مشکلاتی را به همراه خواهند داشت و نمی خواهند چنین سیستمی موفق باشد.

پروفسور وی. کاماکوتی، مدیر IIT Madras، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 19 ژانویه برای اعلام این سیستم عامل موبایل هندی، گفت: “سرویس BharOS یک سیستم عامل تلفن همراه است که بر اساس اعتماد ساخته شده است، با تمرکز بر ارائه کاربران آزادی، کنترل و انعطاف‌پذیری بیشتر برای انتخاب و استفاده از برنامه‌هایی که متناسب با نیازهای آن‌ها هستند. این سیستم نوآورانه نوید انقلابی در طرز تفکر کاربران در مورد امنیت و حریم خصوصی در دستگاه‌های تلفن همراه خود می‌دهد.”

BharOS توسط JandK Operations Private Limited (JandKops)، که توسط IIT Madras Pravartak Technologies Foundation، یک شرکت بخش 8 (غیر انتفاعی) تاسیس شده توسط IIT Madras، انکوبه شده است. این بنیاد توسط وزارت علوم و فناوری (DST)، دولت هند، تحت مأموریت ملی خود در سیستم‌های فیزیکی-سایبری میان رشته‌ای (NMICPS) تأمین مالی می‌شود. این کشور می‌خواهد هند را با آن معدود کشورهایی که در حال حاضر چنین قابلیت‌هایی دارند، همتراز کند.

آشوینی وایشناو وزیر اتحادیه مخابرات نیز در این مراسم حضور داشت.

وزیر ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات و وزیر آموزش اتحادیه، دارمندرا پرادان، روز سه شنبه «BharOS» یک سیستم عامل بومی را که توسط مؤسسه فناوری هند، مدرس (IIT) توسعه یافته است، آزمایش کردند. برای اولین بار که نارندرا مودیجی، نخست وزیر ما 8 سال پیش در مورد هند دیجیتال صحبت کرد، برخی از دوستان ما او را مسخره کردند، اما امروز، تکنوکرات ها، نوآوران، صنایع و سیاست گذاران و موسسات دانشگاهی برای اولین بار به همه دست اندرکاران توسعه این سیستم تبریک می گویم. کشور بعد از هشت سال دیدگاه او را پذیرفته اند.»