BlackRock برای مشتریان آمریکایی Spot Bitcoin Private Trust را اعلام کرد: تمام جزئیات

© تامسون رویترز 2022
منبع پلتفرم تجارت نهادی این شرکت برای دارایی‌های کریپتو، کوین‌بیس پرایم، قابلیت‌های معاملات کریپتو، نگهبانی، کارگزاری اصلی و گزارش‌دهی را به مشتریان نهادی در علاءالدین بلک راک، که مشتریان کوین‌بیس نیز هستند، ارائه می‌کند. علاءالدین مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری را ارائه می دهد که برای کمک به سرمایه گذاران نهادی در مدیریت پرتفوی خود طراحی شده اند.

توافق هفته گذشته اخبار مثبتی را برای این شرکت ارائه می دهد که مانند بسیاری از شرکت های فعال در بخش کریپتو، با فرار سرمایه گذاران از دارایی های پرخطر در بحبوحه آشفتگی ژئوپلیتیک، افزایش نرخ ها و نگرانی از رکود قریب الوقوع، دچار افت قیمت دارایی های کریپتو شده است. Coinbase یکی از بدترین آسیب‌ها بوده است، با بیش از 60 درصد کاهش در سال جاری.

این اقدام یک هفته پس از آن صورت می‌گیرد که کوین‌بیس (Coinbase) صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد که با بلک‌راک همکاری کرده است تا به مشتریان سازمانی خود دسترسی به تجارت و خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال را فراهم کند. کوین بیس پس از اعلام به اشتراک می گذارد.

بر اساس یک پست وبلاگی در وب سایت خود، بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، یک تراست خصوصی بیت کوین را برای مشتریان نهادی در ایالات متحده راه اندازی کرده است. بلک راک گفت که این تراست عملکرد بیت کوین را ردیابی می کند و در معرض مستقیم قیمت ارز دیجیتال قرار می گیرد.

این شرکت گفت: «علیرغم رکود شدید در بازار دارایی‌های دیجیتال، ما همچنان شاهد علاقه قابل توجهی از سوی برخی از مشتریان نهادی به نحوه دسترسی کارآمد و مقرون به صرفه به این دارایی‌ها هستیم.

حتی در حالی که بخش کریپتو از رکود قیمت دارایی ها آسیب دیده است زیرا سرمایه گذاران از دارایی های پرخطر در میان آشفتگی ژئوپلیتیک، تورم و نگرانی از رکود قریب الوقوع فرار کرده اند.

آخرین تحولات نشان می‌دهد که چگونه موسسات سنتی از جمله صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های تامینی و بانک‌ها اخیراً به سمت دارایی‌های کریپتو فشار آورده‌اند و شرط‌بندی طبقه دارایی جایگزین برای ماندن است.