Blockchain.com برای ارائه خدمات ارز دیجیتال و کیف پول دیجیتال در ایتالیا تأییدیه قانونی دریافت کرد: جزئیات


شرکت رمزنگاری Blockchain.com مستقر در لندن روز پنجشنبه اعلام کرد که به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی در ایتالیا ثبت نام کرده است که آخرین مورد از یک رشته شرکت دارایی دیجیتال است که این کار را انجام داده است.

ایتالیا در ماه فوریه یک رجیستری ویژه با رگولاتور کارگزاری خود ایجاد کرد تا اپراتورهای رمزنگاری با حضور پایدار در این کشور را فهرست کند، مشروط بر اینکه شرایط خاصی را برآورده کنند.

Blockchain.com در بیانیه‌ای اعلام کرد که اکنون می‌تواند خدمات ارز دیجیتال و کیف پول دیجیتال را به ساکنان ایتالیا و سرمایه‌گذاران نهادی تحت نظارت تنظیم‌کننده معروف به OAM ارائه دهد.

صرافی‌های اصلی Binance و Coinbase مستقر در ایالات متحده و همچنین Crypto.com مستقر در سنگاپور و پلتفرم سرمایه‌گذاری آلمان Trade Republic از جمله صرافی‌هایی هستند که قبلاً ثبت نام خود را در OAM تضمین کرده‌اند.

رگولاتورها در سرتاسر جهان در حال کار بر روی این هستند که چگونه بخش کریپتو را که تابع قوانین ناهمواری است، به عقب برگردانند. حمایت از مصرف کننده، تهدیدات ثبات مالی و استفاده غیرقانونی از سکه های دیجیتال موضوعاتی هستند که در دستور کار قرار دارند.

پلتفرم‌های کریپتو به دنبال تقویت پایگاه‌های خود در اروپا قبل از اجرایی شدن قوانین پیشگامانه ارزهای دیجیتال هستند که در ماه گذشته توسط اتحادیه اروپا مورد توافق قرار گرفت.

بر اساس قوانینی که انتظار می‌رود پس از سال 2024 فعال شوند، شرکت‌های رمزارز برای صدور و فروش توکن‌های دیجیتال در بلوک به مجوز و حفاظت از مشتری نیاز دارند.

Blockchain.com گفت: “این ثبت نام موقعیت ما را برای ارائه خدمات در سراسر اروپا تقویت می کند.”

OAM بر عوامل مالی و کارگزاران اعتباری در ایتالیا نظارت می کند. این شرکت می‌گوید که می‌تواند داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت‌های رمزنگاری در مورد مشتریان و عملیات خود را با بازرسان ضد مافیا و ضد تروریسم در ایتالیا جمع‌آوری و به اشتراک بگذارد.

ماه گذشته، صرافی بزرگ رمزارز ایالات متحده، کوین بیس، اعلام کرد که تاییدیه تنظیم کننده های ایتالیایی را برای ادامه خدمات رسانی به مشتریان در ایتالیا کسب کرده است. کوین بیس فاش کرده بود که الزامات OAM، OAM را که کنترل های ضد پولشویی را نیز اجرا می کند، برآورده کرده است.

ناظران مالی در سراسر جهان با نحوه تنظیم بازار ارزهای دیجیتال که همچنان تابع قوانین ناهموار است، دست و پنجه نرم می کنند. حمایت از مصرف کننده، تهدیدات برای ثبات مالی و استفاده غیرقانونی از سکه های دیجیتال از جمله موضوعات مهم در دستور کار قانونگذاران است.

© تامسون رویترز 2022
منبع