BlockFi مجوز دادگاه را برای بازگرداندن 297 میلیون دلار به مشتریان دریافت می کند

تقسیم بندی در BlockFi بین دو نوع حساب زمانی تیره شد که BlockFi حساب های خود را در 10 نوامبر، اندکی قبل از اعلام ورشکستگی بدون غیرفعال کردن کامل عملکردهای مواجهه با مشتری در برنامه خود، مسدود کرد و وضعیتی را ایجاد کرد که کاپلان آن را “گیج کننده، گمراه کننده و خسته کننده” نامید.

کاپلان گفت: «به سادگی، درخواست خروج یا انتقال مشتری در رابط کاربری، دارایی‌های دیجیتال را به‌طور خودکار منتقل نکرده و نمی‌کند.

حدود 48000 مشتری BlockFi تلاش کردند تا 375 میلیون دلار (تقریباً 3080 کرور) از حساب‌های دارای بهره به حساب‌های کیف پول در طول تعطیلی BlockFi در 10 نوامبر انتقال دهند و تأییدیه درون برنامه‌ای و ایمیلی مبنی بر تکمیل انتقال‌ها دریافت کردند. وکلای این مشتریان استدلال کردند که BlockFi باید نقل و انتقالات را رعایت کند و وجوه را نیز به آن مشتریان بازگرداند.

BlockFi یکی از چندین وام دهنده رمزنگاری بود که در سال 2022 ورشکست شد و سؤالاتی در مورد مالکیت وجوه مشتریان نیز در ورشکستگی شبکه سلسیوس و وویجر دیجیتال مطرح شده است. قضات در این موارد حکم داده اند که وجوه موجود در حساب های بهره دار متعلق به یک شرکت ورشکسته است که باید با سایر دارایی ها ادغام شود و بعداً برای بازپرداخت همه طلبکاران استفاده شود.

وام دهنده ورشکسته رمزارز BlockFi روز پنجشنبه مجوز دادگاه را دریافت کرد تا 297 میلیون دلار (تقریباً 2439 کرور) را به مشتریانی که دارای حساب های بدون بهره هستند، بدون بازپرداخت مشتریانی که در آخرین لحظه تلاش کرده بودند وجه را به آن حساب ها منتقل کنند، بازگرداند.

مایکل کاپلان، قاضی ورشکستگی ایالات متحده در ترنتون، نیوجرسی حکم داد که مشتریان دارای سپرده های خود در برنامه کیف پول BlockFi هستند، که سودی پرداخت نمی کند و سپرده های مشتریان را جدا از سایر وجوه BlockFi نگه می دارد. به گفته کاپلان، مشتریانی که حساب‌های دارای بهره داشتند مالک سپرده‌های خود نبودند، سپرده‌هایی که برای استفاده در تجارت وام‌دهی گسترده‌تر آن به BlockFi واگذار شد.

مایکل اسلید، وکیل BlockFi در جلسه دادگاه قبلی استدلال کرده بود که اجازه دادن به 375 میلیون دلار (تقریبا 3080 کرور روپیه) در حواله‌ها، بازیابی مشتریان کیف پول را به شدت کاهش می‌دهد و به‌دلیل دشواری عملی مرتب‌سازی، به‌طور بالقوه از بازگرداندن وجوه مشتری توسط BlockFi جلوگیری می‌کند. نحوه پرداخت مطالبات اضافی کیف پول از یک مجموعه ثابت از دارایی ها را توضیح دهید.

اما BlockFi هرگز کار پشتیبان مورد نیاز برای تکمیل نقل و انتقالات بین دو نوع حساب را انجام نداد و شرایط خدمات آن به آن اجازه می‌داد تا درخواست‌های انتقال را به عنوان بخشی از تعطیلی گسترده‌تر خود مسدود کند.

© تامسون رویترز 2023


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. OnePlus با این تبلت وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

BlockFi در ماه نوامبر درخواست حفاظت از فصل 11 را داد و دلیل آن بی ثباتی در بازارهای کریپتو و قرار گرفتن در معرض صرافی کریپتو FTX بود که در بحبوحه افشای عدم وجود وجوه مشتریان از صرافی منفجر شد.