Boston Dynamics ربات Atlas را نشان داد که قادر به گرفتن و پرتاب اشیاء مانند یک انسان است.

در ویدئوی منتشر شده در کانال یوتیوب Boston Dynamics، ربات Atlas این شرکت در حال حرکت در محیطی چالش برانگیز در حالی که روی دو پا راه می‌رود و شبیه حرکت انسان است، دیده می‌شود. ربات اطلس همچنین دیده می شود که یک تخته را گرفته و می پرد تا به دور خود بچرخد، آن را حمل می کند و آن را برای ایجاد پلی برای راه رفتن بین دو سکو قرار می دهد، همه در حالی که روی یک جعبه ابزار نگه داشته است.

این نمایش نشان می‌دهد که چگونه ربات‌های انسان‌نما مانند اطلس می‌توانند به طور بالقوه جایگزین انسان در انجام وظایفی شوند که در صورت انجام توسط انسان، خطر جان و آسیب را به همراه دارند.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع Boston Dynamics از جدیدترین نسخه ربات Atlas خود رونمایی کرده است که می تواند حرکات و اقدامات شبیه انسان را بهبود بخشد. شرکت ربات‌های والتهام، ماساچوست، ربات انسان‌نما با دستگیره‌ها را در حالی که قابلیت‌های آن را از طریق ویدئویی که در یوتیوب منتشر کرده بود به نمایش گذاشت. این ربات در حال انجام اعمال پیچیده مانند گرفتن و پرتاب یک شی، حرکت در زمین های پیچیده در حالی که شی دیگری را در دست دارد انجام می دهد.

با این حال، هجوم خلاقانه Boston Dynamics برای استقرار روبات‌ها در موقعیت‌ها و برنامه‌های زندگی واقعی همیشه هموار نبوده است. این شرکت به دلیل فروش Spot به ادارات پلیس محلی، از جمله NYPD، با واکنش‌های شدید مواجه شد که منجر به لغو قرارداد توسط NYPD شد.


ربات اطلس پس از عبور موفقیت آمیز جعبه ابزار در کنار انسان روی طاقچه بالا، سپس در حالی که هنوز بر روی سکوی نازک قرار دارد، به صورت نمایشی به انجام یک چرخش کامل به عقب ادامه می دهد.

سپس ربات اطلس در حال راه رفتن از روی پل سکویی که ایجاد کرده است، دیده می شود و جعبه ابزار را به سمت فرد بالای داربست پرتاب می کند. مانور اجرا شده توسط Boston Dynamics به عنوان یک چرخش معکوس 540 درجه و چند محوره یاد می شود.

اخیراً، Boston Dynamics و IBM برای استقرار سگ‌های روباتی در سایت‌های شبکه ملی ایالات متحده به منظور بازرسی مستقل، همکاری می‌کنند. سگ‌های روباتیکی که Spot نام دارند، توسط هوش مصنوعی (AI) توسعه یافته توسط IBM Research یکپارچه شده‌اند و برای بازرسی‌های منظم در سایت‌های تاسیسات برق و گاز در ماساچوست و نیویورک مستقر شده‌اند.