Call of Duty Maker Activision Blizzard متهم به اخراج کارکنان به دلیل استفاده از زبان تند شد

کارگران ارتباطی آمریکا (CWA) اعلام کرد که روز سه شنبه شکایتی را به هیئت ملی روابط کار ایالات متحده ارائه کرده و به دنبال بازگرداندن کارگران به کار است.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

CWA گفت که این تغییر با واکنش منفی شدید کارمندان مواجه شد و اکتیویژن دو آزمایش کننده بازی را اخراج کرد که “خشم خود را با استفاده از زبان قوی ابراز کردند.”

اکتیویژن بلیزارد، سازنده Call of Duty، توسط اتحادیه ای متهم به اخراج غیرقانونی دو آزمایش کننده بازی های ویدیویی به دلیل استفاده از “زبان قوی” در اعتراض به سیاست جدید شرکت است که کار از راه دور را محدود می کند.

CWA پیشنهاد کرد که هیئت کارگری به رهبری دموکرات‌ها می‌تواند از این پرونده برای بررسی مجدد حکمی در سال 2020 توسط اکثریت جمهوری‌خواه استفاده کند که حمایت‌های قانونی را برای کارگرانی که از زبان مبتذل یا توهین‌آمیز در طول اختلافات محل کار استفاده می‌کنند، محدود می‌کند.

جوزف کریستینات، سخنگوی اکتیویژن، گفت که این شرکت اقدامات انضباطی مناسبی را در صورت نقض قوانین رفتاری محل کار توسط کارکنان انجام می دهد.

این مورد جدیدترین موردی است که اتحادیه به عنوان بخشی از کمپینی برای اتحاد این شرکت و شرکت های تابعه آن به هیئت کارگری آورده است. گروه های کوچکی از آزمایش کنندگان بازی در سه شرکت تابعه Activision سال گذشته به پیوستن به CWA رأی دادند.

سارا استفنس، دبیر خزانه‌داری CWA در بیانیه‌ای گفت: «وقتی کارگران با رفتار ناعادلانه کارفرمایان بی‌وجدان مانند Activision مواجه می‌شوند، باید حق ابراز وجود داشته باشند.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

مایکروسافت به دنبال خرید اکتیویژن به مبلغ 69 میلیارد دلار (نزدیک به 5,68,500 کرور) است، اما قانونگذاران ایالات متحده برای جلوگیری از این معامله شکایت کرده اند.

او گفت: “استفاده از زبان توهین آمیز، تهدیدآمیز یا آزاردهنده نسبت به همکاران غیرقابل قبول است و ما از اینکه CWA از این نوع رفتار حمایت می کند ناامید هستیم.”

هیئت کارگری سال گذشته شکایت‌هایی صادر کرد و اکتیویژن مستقر در سانتا مونیکا در کالیفرنیا را به تهدید کارکنانی که در رسانه‌های اجتماعی درباره شرایط کاری خود پست می‌کردند و از دستمزد کارگران حامی اتحادیه‌ها خودداری می‌کرد، متهم کرد که این شرکت رد می‌کند.

به گفته این اتحادیه، اکتیویژن ماه گذشته اعلام کرد که کارمندانش ملزم هستند که از ماه آوریل سه روز در هفته به دفتر گزارش دهند و به سیاستی پایان داد که ترتیبات انعطاف‌پذیرتری را در طول همه‌گیری COVID-19 می‌داد.