CBDC e-CNY چین به یک حالت حقوق و دستمزد برای کارمندان دولتی در شهر چانگشو تبدیل می شود: جزئیات

علیرغم ممنوعیت تمام فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری در سال 2021، چین تحقیقات خود را در مورد موارد استفاده از فناوری بلاک چین که پشتیبانی زیربنایی برای کریپتو و وب 3 را فراهم می‌کند، متوقف نکرد.

بنا بر گزارش ها، این تصمیم توسط مقامات مالی که بر شهر بیش از یک میلیون نفری حکومت می کنند، نهایی شده است.

دلیل اینکه چین رویکرد مثبتی نسبت به ابتکار CBDC دارد این است که تراکنش‌ها از طریق ارز دیجیتال به‌طور دائم در بلاک چین ثبت می‌شوند و تاریخچه مالی را شفاف و قابل اعتماد در سوابق می‌کنند. علاوه بر این، استفاده از CBDC برای پرداخت‌های روزانه نیز نیاز بانک‌های مرکزی را به سرمایه‌گذاری هنگفت در مدیریت و نگهداری اسکناس‌های نقدی از بین می‌برد.

بین سال‌های 2020 و 2022، چین برنامه e-CNY خود را برای تسهیل پرداخت‌ها از طریق CBDC خود راه‌اندازی کرد.

در حدود آوریل 2022، چین آزمایشات CBDC خود را در 23 شهر از جمله شانگهای، پکن و شنژن در دسترس قرار داد. China-Briefing در آن زمان گفته بود که ساکنان این شهر مجاز بودند و در واقع تشویق می شدند برای کالاها و خدمات با e-CNY پول پرداخت کنند.

پاکستان قصد دارد تا سال 2025 ارز دیجیتال خود را منتشر کند، بانک مرکزی این کشور، بانک دولتی پاکستان (SBP) تصمیم گرفته است تا موسسات پول الکترونیکی (EMI) را برای انتشار پول الکترونیکی برای تسهیل پرداخت های دیجیتال انتخاب و مجوز دهد.

e-CNY CBDC تبدیل به یک حالت حقوق و دستمزد برای افرادی خواهد شد که در خدمات عمومی چانگشو، مؤسسات عمومی و واحدهای دولتی در همه سطوح کار می کنند.

دولت رئیس جمهور شی جین پینگ در تلاش است راه های مختلفی را برای تبلیغ استفاده از e-CNY CBDC امتحان کند.

پس از هند و چین، پاکستان و هنگ کنگ نیز به سمت راه اندازی CBDC های مربوطه خود حرکت می کنند.

چین تنها کشوری نیست که به تلاش‌های CBDC خود سرعت می‌بخشد. هند همچنین وارد مرحله پیشرفته آزمایش ارز دیجیتالی روپیه الکترونیکی خود شده است که در آن بانک ها و خرده فروشان منتخب به آزمایش کنندگان کمک می کنند تا پرداخت ها را تسهیل کنند. در روزهای آینده، هند استفاده از CBDC را در شهرهای بیشتری گسترش خواهد داد.

دولت هنگ کنگ در حال حاضر روی نقشه راه برای معرفی e-HKD CBDC به جمعیت تخمینی بیش از 7.5 میلیون نفر در ماه های آینده کار می کند.


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

چین یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که به طور گسترده با ابتکار عمل CBDC خود آزمایش می کند. در یک تحول جدید، شهر چانگشو چین، بنا به گزارش‌ها، تصمیم گرفته است به همه کارمندان دولتی در حوزه قضایی خود در قالب e-CNY CBDC غرامت پرداخت کند. این اولین بار است که CBDC چین به عنوان یک روش پرداخت حقوق توسط یک منطقه در آنجا شناخته می شود. یک CBDC یا یک ارز دیجیتال بانک مرکزی فقط یک نمایش مجازی از ارز فیات هر کشور در بلاک چین است. e-CNY چین، از این رو، نسخه دیجیتالی واحد پول یوان این کشور است.

نشریات محلی از این کشور آسیایی گزارش دادند که از ماه مه، کارمندان دولت در شهر چانگشو چین حقوق ماهانه خود را در قالب e-CNY CBDC دریافت خواهند کرد.

در دسامبر سال گذشته، دولت چین به کاربران موجود CBDC اجازه داد تا به جای هدایای نقدی، CBDC را در جشن سال نو به یکدیگر هدیه دهند.