CES 2023 و Smart Energy Letdown

چند نمایش محصول دیگر توجه من را به خود جلب کرد و سزاوار آن بود که در طول دوره پنج روزه من در لاس وگاس فراخوانده شوم.

داک بی‌سیم Lenovo ThinkBook

مدیریت انرژی پایدار خانه اشنایدر

خوشبختانه چند راه برای اندازه گیری دقیق مصرف برق وجود دارد. اگر خانه جدیدی می‌سازید، بسیاری از صاحبان خانه‌ها ترجیح می‌دهند تابلوهای برق انرژی هوشمند نصب کنند که به شبکه خانه متصل می‌شوند و اطلاعات دقیقی در مورد مصرف برق تا لوازم خانگی و پریزها ارائه می‌دهند.

برخلاف CES سال گذشته، دموهای محصول Matter، که به دستگاه‌های خانه هوشمند اجازه می‌دهد بدون وفاداری دقیق به Amazon Alexa، Google Assistant و Apple HomeKit با هم کار کنند، در سرتاسر نمایشگاه، هم در سالن نمایش و هم در پشت صحنه جلسات NDA قابل مشاهده بودند. .

محصولات و راه‌حل‌های جالبی وجود داشت، از تلویزیون‌های بی‌سیم گرفته تا حسگرهای ادرار برای توالت شما که می‌تواند سلامت کلیه‌های شما را کنترل کند، تا هدست‌های واقعیت مجازی، تا جدیدترین وسایل نقلیه الکتریکی. به معنای واقعی کلمه برای همه چیزی وجود داشت.

با توجه به نمرات سیستم‌های کنترلی در خودروهای برقی متوسط، این قابلیت جذابیت گسترده‌ای برای تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی پیدا می‌کند که به دنبال بهینه‌سازی هر چه بیشتر به شیوه‌ای هماهنگ و هماهنگ بدون به خطر انداختن عملکرد یا ایمنی هستند.

خانه اشنایدر

برای مثال، فرض کنید ماشین ظرفشویی ال‌جی من به من گفته است که با تأخیر در استفاده از آن تا ساعت 9 شب، 90 سنت پس انداز می‌کنم، که می‌تواند به معنای صرفه‌جویی چند دلاری در طول یک ماه یا حتی یک سال باشد. در آن صورت، حدس می‌زنم که آن رفتار به سرعت تغییر کند. متأسفانه، این قابلیت در برنامه های هوشمند ال جی و سامسونگ ادغام نشده است.

بله، کالیفرنیا مقصر است، زیرا بالاترین نرخ برق را در کشور دارد، علیرغم اینکه من به طور منظم از طرح های TOU ارزان تر استفاده می کنم.

برنامه Schneider Electric Wiser هزینه های کلی کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) لوازم خانگی را در سطح کد پستی به من ارائه می دهد. با این حال، مستقیماً به حساب کاربری من متصل نیست و نوع پیام‌رسانی شخصی‌شده‌ای را که برای تغییر رفتار مصرف‌کننده لازم است ارائه نمی‌کند. این وضعیت یک فرصت از دست رفته برای همه طرف های درگیر است.

متأسفانه، محصولات مطابق با Matter هنوز در خرده فروشی در دسترس نیستند، اما این وضعیت باید طی 60 تا 90 روز آینده تغییر کند.منبع

من یک گام فراتر رفتم و از چندین نوار برق Wi-Fi هوشمند Kasa استفاده کردم تا به من کمک کند تا به طور چشمگیری برق به اصطلاح “شبح” (همچنین به عنوان قدرت “خون آشام” شناخته می شود) را کاهش دهم، زیرا اکثر دستگاه ها در زمانی که در آن نیستند انرژی را هدر می دهند. استفاده کنید یا حتی خاموش کنید. تخمین زده می شود که قدرت ارواح تقریباً 20٪ از کل انرژی مسکونی را مصرف می کند، بنابراین یک پدیده معنی دار است.

تولید کنندگان لوازم خانگی متصل کار قابل توجهی در این زمینه انجام می دهند. پیشنهاد به تعویق انداختن شستن ظروف یا لباس ها با پیام های عمومی در مورد صرفه جویی در هزینه کافی نیست. یک برنامه لوازم خانگی هوشمند عالی باید بتواند به حساب ارائه دهنده انرژی من متصل شود تا بتواند بر اساس رفتار و روال من صرفه جویی در هزینه های خاصی را فراهم کند.

با کنار گذاشتن این دسته بندی محصولات، به دنبال این بودم که ببینم صنعت چه نفوذی در مدیریت انرژی خانه هوشمند ایجاد کرده است. در چند سال گذشته، برخی از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تعریف خانه‌های هوشمند را گسترش دهند تا توانایی مدیریت استفاده از برق را به عنوان بخشی از تلاش‌های پایداری خود برای کاهش کربن و سوخت‌های فسیلی بگنجانند.

من چهار نوار برق وای فای هوشمند Kasa را در مناطق مهم مانند اتاق خواب، اتاق کار و دفتر خود نصب کرده‌ام و به من این امکان را می‌دهد که صبح و شب در زمان‌های مشخصی این مناطق را به‌طور خودکار خاموش و روشن کنم. علاوه بر این، این نوارهای برق با آمازون الکسا سازگار هستند، بنابراین من می توانم آنها را بیدار کنم و از طریق کلمه گفتاری آنها را خاموش کنم.

لوازم هوشمند ارتقاء عمده بعدی بود.

پس از یک سال ارتقاء آپارتمان 1700 فوت مربعی من در سن خوزه، کالیفرنیا، با چندین دستگاه به طور خاص برای نظارت بر مصرف برق من با جزئیات دقیق، نتایج شگفت‌آور و در نهایت ناامیدکننده بود.

چگونه خانه ام را با دستگاه های هوشمند مدیریت انرژی ارتقا دادم؟

در حالی که با استفاده از انرژی خورشیدی ذخیره شده در باتری‌های محلی، زمینه را برای کاهش هزینه‌های برق فراهم می‌کند، برنامه مرتبط با آن هنوز به جای هدایت رفتار مصرف‌کننده در سطح دستگاه بر اساس ارتباط حساب شخصی با ارائه‌دهنده انرژی محلی، به نظارت بر عملکرد تغییر می‌کند. با وجود آن، این گام خوبی در مسیر درست است.

نمایش محصول مهم است

Synaptics، یکی از برترین رهبران فناوری “مواد” رابط انسانی در جهان، قابلیت جدیدی را اعلام کرد که لنوو از آن برای انتشار یک ایستگاه اتصال کاملا بی‌سیم استفاده کرد که به درستی Lenovo ThinkBook Wireless Dock نامیده می‌شود.

با قابلیت تسهیل اتصال بدون درز و بدون کابل صفحه نمایش 4K، این قابلیت در بین کاربران محل کار از خانه که از دسکتاپ بهم ریخته متنفرند، طنین انداز می شود.

مدیریت باتری EV

در حالی که برخی ممکن است این نتیجه را بدتر کنند، زیرا اگر همه این ارتقاها را در آپارتمان خود انجام نمی دادم، می توانست بسیار بدتر باشد، این دقیقاً آن نوع پیام رسانی نیست که برای اکثر مصرف کنندگان موفق باشد، زیرا آنها این ارتقاء را به عنوان یک وسیله می بینند. در واقع پس انداز پول از آنچه اکنون خرج می کنند.

Wiser Energy از یادگیری ماشینی برای بررسی تمام نیروی مورد استفاده در خانه شما استفاده می کند. می‌تواند روشن و خاموش بودن دستگاه‌ها را شناسایی کند و هوشمندی آن نیز می‌تواند لوازم اصلی و مصرف برق را تا سطح پریز شناسایی کند. من از اواخر سال 2021 از آن استفاده می‌کنم، و به من کمک می‌کند تعیین کنم چه دستگاه‌هایی در خانه‌ام در وضعیت «همیشه روشن» هستند، مانند یخچال‌ها.

تبلیغات

با NICE Enlighten XO سریع خود سرویس هوشمند بسازید

این راه حل با طراحی جذاب از یک باتری خانگی برای ذخیره انرژی پاک، یک اینورتر خورشیدی پرقدرت، یک پنل الکتریکی هوشمند، یک شارژر EV، سوکت‌های برق متصل و کلیدهای چراغ تشکیل شده است و از اپلیکیشنی برای نظارت بر مصرف انرژی توسط هر دستگاه استفاده می‌کند. تصمیم گیری در مورد اولویت بندی برق در هنگام قطعی.

لوازم جدید امروزی نسبت به محصولات موجود در 15 سال پیش به طور چشمگیری مقرون به صرفه تر هستند. اگر این پس‌اندازهای جدید مربوط به لوازم خانگی را برای یک سال کامل رتبه‌بندی کنم، احتمالاً در سال 2023 شاهد کاهش چشمگیرتری در کل مصرف برق خواهم بود که به طور بالقوه مصرف برق سالانه من را تا 10 درصد کاهش می‌دهد. این واقعاً یک معامله بزرگ است.

سیستم انرژی ویزر اشنایدر الکتریک

من بیشتر آن را به حذف انرژی ارواح نسبت می‌دهم، اما وسایل هوشمند کارآمدتر من که در اکتبر نصب کردم نیز نقش داشتند. یک مثال گویا: FTC.gov ماشین لباسشویی جدید ال‌جی را که من از آن استفاده می‌کنم برای مصرف 13 دلار برای یک سال در مقابل 38 دلار برای مدل قدیمی 2007 که جایگزین کرده است، رتبه‌بندی می‌کند.


مطمئناً، توانایی دیدن داخل یخچال سامسونگ از راه دور با دوربین داخلی داخلی آن برای درک اینکه وقتی در فروشگاه مواد غذایی هستید باید شیر بخرید می تواند مفید باشد. با این حال، این واقعیت که اکثر دستگاه‌ها دارای چرخه عمر بیش از 15 سال هستند، رفتار مصرف‌کننده را تسهیل می‌کند که این دستگاه‌های خانگی تا زمانی که خراب نشوند، ارتقا نمی‌یابند.

اعتبار تصویر: Synaptics


برای صاحبان خانه هایی که دارای پنل های قدیمی الکتریکی هستند، محصولاتی مانند سیستم انرژی Wiser Schneider Electric جایگزین بسیار مقرون به صرفه تری برای جایگزینی کل برد الکتریکی است. با این حال، برای نصب آن به یک برقکار خبره نیاز دارید زیرا واحد در پشت پانل موجود تعبیه شده است.

در نهایت، خوب بود که شاهد حضور ابتکار عمل نکردن خانه هوشمند Matter در CES 2023 باشیم.

همانطور که گفته می شود، شما نمی توانید چیزی را مدیریت کنید مگر اینکه بتوانید آن را اندازه گیری کنید، و این در فضای مدیریت هوشمند انرژی حیاتی است.

پس از ثبت نزدیک به 80000 قدم، شرکت در بیش از 35 جلسه و گذراندن چندین ساعت در نمایشگاه در طول دوره کاری پنج روزه ام، می توانم تأیید کنم که این رویداد انتظارات من را برآورده کرد.

با سال 2022 که اکنون در آینه دید عقب است، می توانم مقداری ریاضی “پشت پاکت” را انجام دهم تا تاثیر آن را درک کنم. همانطور که قبلا ذکر شد، نتایج هم تعجب آور و هم ناامید کننده بود.

اعتبار تصویر: اشنایدر الکتریک


برای مصرف کننده اصلی، پول نقد زیادی است که برای راحتی تغییر دمای یخچال از راه دور، مطلع شدن از زمانی که فیلتر نیاز به تعویض دارد یا چند بار درب یخچال باز شده است.