CES 2023 و Smart Energy Letdown

اما خبر بد اینجاست: با وجود آن کاهش برق در سال 2022 از سال 2021، قبض واقعی برق من صعود کرد تقریباً 18 درصد، از 2508 دلار به 2954 دلار در سال 2022. این نوع اخبار شکاکان را نسبت به مدیریت انرژی خانه های هوشمند متزلزل می کند.

CES بدون شک مشهورترین و تأثیرگذارترین نمایشگاه فناوری در این سیاره است که هر ساله در لاس وگاس برگزار می شود.

اول، خبر خوب: با وجود تابستان سوزان در منطقه خلیج در سال 2022 و بازدیدهای مکرر از دوستان و اقوام در سال گذشته نسبت به سال 2021، زمانی که من کم و بیش در انزوا زندگی می کردم، مصرف کلی برق من تقریباً 3.5 درصد کاهش یافت. .

در حالی که برخی ممکن است این نتیجه را بدتر کنند، زیرا اگر همه این ارتقاها را در آپارتمان خود انجام نمی دادم، می توانست بسیار بدتر باشد، این دقیقاً آن نوع پیام رسانی نیست که برای اکثر مصرف کنندگان موفق باشد، زیرا آنها این ارتقاء را به عنوان یک وسیله می بینند. در واقع پس انداز پول از آنچه اکنون خرج می کنند.

به گفته سازمان‌دهنده رویداد، انجمن فناوری مصرف‌کننده، رویداد امسال، خوشبختانه، تعداد شرکت‌کنندگان بیشتری را به خود جلب کرد و به مرز 115000 نفر رسید.

برای مصرف کننده اصلی، پول نقد زیادی است که برای راحتی تغییر دمای یخچال از راه دور، مطلع شدن از زمانی که فیلتر نیاز به تعویض دارد یا چند بار درب یخچال باز شده است.


در نهایت، خوب بود که شاهد حضور ابتکار عمل نکردن خانه هوشمند Matter در CES 2023 باشیم.

شایان ذکر است که ارتقاء کل آشپزخانه و اتاق لباسشویی من (یخچال، فر، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی/خشک کن) با آخرین مدل های متصل سامسونگ و ال جی نزدیک به 7000 دلار هزینه دارد.

مدیریت انرژی پایدار خانه اشنایدر

در حالی که سال گذشته این بیماری همه گیر همچنان در سراسر جهان وجود داشت، حضور آن در سال 2022 سایه ای از خود سابقش بود و تنها 45000 نفر را به خود جذب کرد – کمتر از 150000 نفر بالای قبل از کووید – با ده ها غرفه داری که چند روز قبل از نمایشگاه حضور در طبقه را لغو کردند. .

در تحلیل نهایی، نکته کلیدی من این است که تاکید می کند چقدر باید به طور جدی به خروج از کالیفرنیا فکر کنم.

سایر مشاهدات قابل توجه در CES 2023

چند نمایش محصول دیگر توجه من را به خود جلب کرد و سزاوار آن بود که در طول دوره پنج روزه من در لاس وگاس فراخوانده شوم.

داک بی‌سیم Lenovo ThinkBook

در حالی که با استفاده از انرژی خورشیدی ذخیره شده در باتری‌های محلی، زمینه را برای کاهش هزینه‌های برق فراهم می‌کند، برنامه مرتبط با آن هنوز به جای هدایت رفتار مصرف‌کننده در سطح دستگاه بر اساس ارتباط حساب شخصی با ارائه‌دهنده انرژی محلی، به نظارت بر عملکرد تغییر می‌کند. با وجود آن، این گام خوبی در مسیر درست است.

نمایش محصول مهم است

علیرغم بسیاری از شتابی که خانه‌های هوشمند را در سطح بالایی طبقه‌بندی می‌کرد، بسیاری از مصرف‌کنندگان در مورد ارتقای لوازم اصلی خود به مدل‌های “متصل” خودداری کرده‌اند، زیرا مزایای درک شده بیشتر از هزینه‌ها است.

خوشبختانه چند راه برای اندازه گیری دقیق مصرف برق وجود دارد. اگر خانه جدیدی می‌سازید، بسیاری از صاحبان خانه‌ها ترجیح می‌دهند تابلوهای برق انرژی هوشمند نصب کنند که به شبکه خانه متصل می‌شوند و اطلاعات دقیقی در مورد مصرف برق تا لوازم خانگی و پریزها ارائه می‌دهند.

من بیشتر آن را به حذف انرژی ارواح نسبت می‌دهم، اما وسایل هوشمند کارآمدتر من که در اکتبر نصب کردم نیز نقش داشتند. یک مثال گویا: FTC.gov ماشین لباسشویی جدید ال‌جی را که من از آن استفاده می‌کنم برای مصرف 13 دلار برای یک سال در مقابل 38 دلار برای مدل قدیمی 2007 که جایگزین کرده است، رتبه‌بندی می‌کند.


برای صاحبان خانه هایی که دارای پنل های قدیمی الکتریکی هستند، محصولاتی مانند سیستم انرژی Wiser Schneider Electric جایگزین بسیار مقرون به صرفه تری برای جایگزینی کل برد الکتریکی است. با این حال، برای نصب آن به یک برقکار خبره نیاز دارید زیرا واحد در پشت پانل موجود تعبیه شده است.

Wiser Energy از یادگیری ماشینی برای بررسی تمام نیروی مورد استفاده در خانه شما استفاده می کند. می‌تواند روشن و خاموش بودن دستگاه‌ها را شناسایی کند و هوشمندی آن نیز می‌تواند لوازم اصلی و مصرف برق را تا سطح پریز شناسایی کند. من از اواخر سال 2021 از آن استفاده می‌کنم، و به من کمک می‌کند تعیین کنم چه دستگاه‌هایی در خانه‌ام در وضعیت «همیشه روشن» هستند، مانند یخچال‌ها.

لوازم جدید امروزی نسبت به محصولات موجود در 15 سال پیش به طور چشمگیری مقرون به صرفه تر هستند. اگر این پس‌اندازهای جدید مربوط به لوازم خانگی را برای یک سال کامل رتبه‌بندی کنم، احتمالاً در سال 2023 شاهد کاهش چشمگیرتری در کل مصرف برق خواهم بود که به طور بالقوه مصرف برق سالانه من را تا 10 درصد کاهش می‌دهد. این واقعاً یک معامله بزرگ است.

برای مثال، فرض کنید ماشین ظرفشویی ال‌جی من به من گفته است که با تأخیر در استفاده از آن تا ساعت 9 شب، 90 سنت پس انداز می‌کنم، که می‌تواند به معنای صرفه‌جویی چند دلاری در طول یک ماه یا حتی یک سال باشد. در آن صورت، حدس می‌زنم که آن رفتار به سرعت تغییر کند. متأسفانه، این قابلیت در برنامه های هوشمند ال جی و سامسونگ ادغام نشده است.

اعتبار تصویر: اشنایدر الکتریک


تولید کنندگان لوازم خانگی متصل کار قابل توجهی در این زمینه انجام می دهند. پیشنهاد به تعویق انداختن شستن ظروف یا لباس ها با پیام های عمومی در مورد صرفه جویی در هزینه کافی نیست. یک برنامه لوازم خانگی هوشمند عالی باید بتواند به حساب ارائه دهنده انرژی من متصل شود تا بتواند بر اساس رفتار و روال من صرفه جویی در هزینه های خاصی را فراهم کند.

محصولات و راه‌حل‌های جالبی وجود داشت، از تلویزیون‌های بی‌سیم گرفته تا حسگرهای ادرار برای توالت شما که می‌تواند سلامت کلیه‌های شما را کنترل کند، تا هدست‌های واقعیت مجازی، تا جدیدترین وسایل نقلیه الکتریکی. به معنای واقعی کلمه برای همه چیزی وجود داشت.

برنامه Schneider Electric Wiser هزینه های کلی کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) لوازم خانگی را در سطح کد پستی به من ارائه می دهد. با این حال، مستقیماً به حساب کاربری من متصل نیست و نوع پیام‌رسانی شخصی‌شده‌ای را که برای تغییر رفتار مصرف‌کننده لازم است ارائه نمی‌کند. این وضعیت یک فرصت از دست رفته برای همه طرف های درگیر است.

با قابلیت تسهیل اتصال بدون درز و بدون کابل صفحه نمایش 4K، این قابلیت در بین کاربران محل کار از خانه که از دسکتاپ بهم ریخته متنفرند، طنین انداز می شود.

مدیریت باتری EV

با کنار گذاشتن این دسته بندی محصولات، به دنبال این بودم که ببینم صنعت چه نفوذی در مدیریت انرژی خانه هوشمند ایجاد کرده است. در چند سال گذشته، برخی از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تعریف خانه‌های هوشمند را گسترش دهند تا توانایی مدیریت استفاده از برق را به عنوان بخشی از تلاش‌های پایداری خود برای کاهش کربن و سوخت‌های فسیلی بگنجانند.

داک بی‌سیم Lenovo ThinkBook

طرح‌های TOU در کالیفرنیا، آریزونا و ماساچوست در دسترس هستند و تعداد زیادی از ایالت‌های دیگر طی سال‌های آینده دنبال می‌شوند. طرح‌های TOU در اروپای غربی و آسیا فراگیر هستند و زمان زیادی است که این پیشنهادات در ایالات متحده فراگیر شوند.

برنامه های لوازم خانگی فاقد یکپارچگی ارائه دهنده انرژی هستند

پس از ثبت نزدیک به 80000 قدم، شرکت در بیش از 35 جلسه و گذراندن چندین ساعت در نمایشگاه در طول دوره کاری پنج روزه ام، می توانم تأیید کنم که این رویداد انتظارات من را برآورده کرد.

مطمئناً، توانایی دیدن داخل یخچال سامسونگ از راه دور با دوربین داخلی داخلی آن برای درک اینکه وقتی در فروشگاه مواد غذایی هستید باید شیر بخرید می تواند مفید باشد. با این حال، این واقعیت که اکثر دستگاه‌ها دارای چرخه عمر بیش از 15 سال هستند، رفتار مصرف‌کننده را تسهیل می‌کند که این دستگاه‌های خانگی تا زمانی که خراب نشوند، ارتقا نمی‌یابند.

من یک گام فراتر رفتم و از چندین نوار برق Wi-Fi هوشمند Kasa استفاده کردم تا به من کمک کند تا به طور چشمگیری برق به اصطلاح “شبح” (همچنین به عنوان قدرت “خون آشام” شناخته می شود) را کاهش دهم، زیرا اکثر دستگاه ها در زمانی که در آن نیستند انرژی را هدر می دهند. استفاده کنید یا حتی خاموش کنید. تخمین زده می شود که قدرت ارواح تقریباً 20٪ از کل انرژی مسکونی را مصرف می کند، بنابراین یک پدیده معنی دار است.

Synaptics، یکی از برترین رهبران فناوری “مواد” رابط انسانی در جهان، قابلیت جدیدی را اعلام کرد که لنوو از آن برای انتشار یک ایستگاه اتصال کاملا بی‌سیم استفاده کرد که به درستی Lenovo ThinkBook Wireless Dock نامیده می‌شود.

اعتبار تصویر: Synaptics


سیستم انرژی ویزر اشنایدر الکتریک

به طور عجیبی، سازندگان لوازم خانگی هوشمند به طور تهاجمی از هوش لوازم خانگی برای تغییر رفتار مصرف کننده استفاده نکرده اند. نه ال‌جی و نه اپلیکیشن هوشمند سامسونگ به کاربران توصیه نمی‌کنند که شستن ظروف یا لباس‌های خود را تا صبح زود یا اواخر عصر به تعویق بیندازند، زیرا شرکت‌هایی مانند Pacific Gas و Electric در کالیفرنیا، برنامه‌های زمان استفاده (TOU) ارزان‌تری ارائه می‌دهند.

من چهار نوار برق وای فای هوشمند Kasa را در مناطق مهم مانند اتاق خواب، اتاق کار و دفتر خود نصب کرده‌ام و به من این امکان را می‌دهد که صبح و شب در زمان‌های مشخصی این مناطق را به‌طور خودکار خاموش و روشن کنم. علاوه بر این، این نوارهای برق با آمازون الکسا سازگار هستند، بنابراین من می توانم آنها را بیدار کنم و از طریق کلمه گفتاری آنها را خاموش کنم.

لوازم هوشمند ارتقاء عمده بعدی بود.

با سال 2022 که اکنون در آینه دید عقب است، می توانم مقداری ریاضی “پشت پاکت” را انجام دهم تا تاثیر آن را درک کنم. همانطور که قبلا ذکر شد، نتایج هم تعجب آور و هم ناامید کننده بود.

فناوری‌های Infineon و کنترل‌های نوترون، همانطور که در مصاحبه‌های من در محل نشان داده شد، فناوری جدیدی را نشان دادند که برای بهینه‌سازی مدیریت کل باتری و مصرف در منطقه EV طراحی شده است.

اشنایدر الکتریک راه حل نوآورانه و پایدار مدیریت انرژی خانه خود را با نام اشنایدر هوم معرفی کرد.

همانطور که گفته می شود، شما نمی توانید چیزی را مدیریت کنید مگر اینکه بتوانید آن را اندازه گیری کنید، و این در فضای مدیریت هوشمند انرژی حیاتی است.

متأسفانه، محصولات مطابق با Matter هنوز در خرده فروشی در دسترس نیستند، اما این وضعیت باید طی 60 تا 90 روز آینده تغییر کند.منبع