CES 2023: گوگل پشتیبانی Spotify Connect را به Bolster Android 13 Media Switcher اضافه می کند

به گفته گوگل، این ویژگی‌ها توسط «پشته فناوری سه لایه که نزدیکی شما به دستگاه دیگر و زمینه استفاده از آن را تشخیص می‌دهد، فعال می‌شود تا سطح جدیدی از راحتی و سهولت استفاده را برای شما به ارمغان بیاورد».

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع

گوگل در نمایشگاه CES 2023 اعلام کرد که پشتیبانی Spotify Connect را به تعویض رسانه اندروید 13 اضافه می کند. این ویژگی مشابه کاری است که کاربران تعویض رسانه اندروید 13 قبلاً می توانستند با YouTube Music و YouTube انجام دهند. کاربران به زودی می توانند با استفاده از سوئیچر خروجی صوتی اندروید 13، موسیقی را از تلفن یا تبلت خود به دستگاه های سازگار با Spotify Connect به راحتی تغییر دهند. گوگل در یک پست وبلاگی گفت: “با اندروید 13، ما یک پخش کننده رسانه به روز شده را در صفحه قفل و بخش اعلان گوشی اندرویدی شما معرفی کردیم که به شما امکان می دهد به سرعت انتخاب کنید که کدام دستگاه های داخلی بلوتوث یا کروم کست سازگار را برای پخش محتوای خود انتخاب کنید.”

لایه اول با استفاده از فناوری‌های بی‌سیم مانند بلوتوث کم انرژی، وای‌فای و باند فوق‌وسیع (UWB) تشخیص می‌دهد که کدام دستگاه‌ها از نظر فیزیکی نزدیک هستند. لایه دوم شامل کشف دستگاه های نزدیک و توانایی های آگاه از زمینه است که تعیین می کند از کدام دستگاه بر اساس فعالیت فعلی خود استفاده کنید. در نهایت، با هوش متقابل دستگاه، لایه سوم اقدامات را بر اساس نحوه درگیر شدن افراد با دستگاه های خود درک و تنظیم می کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

در عمل، این شبیه به دریافت هشدارهای سوئیچ صوتی برای یک جفت هدفون بلوتوث است که در چندین دستگاه مرتبط با یک حساب کاربری استفاده می شود. Google با YouTube Music و Spotify همکاری می‌کند تا از این اعلان‌ها برای کمک به کاربران برای لذت بردن از محتوایی که در حال پخش جریانی هستند، در بهینه‌ترین دستگاهی که در دسترس است استفاده کنند.

Cross device SDK توسعه برنامه‌هایی را که با چندین دستگاه سازگار هستند را برای توسعه‌دهندگان ساده‌تر می‌کند. با ترکیب فناوری های مختلف اتصال در یک جعبه ابزار واحد، SDK توسعه تجربیات چند دستگاهی را تسهیل می کند.

غول جستجو گفت که انتخاب و تعویض دستگاه برای پخش موسیقی می تواند زمان بر باشد، چیزی که گوگل سعی کرده است برای کاربران Spotify حل کند. تاریخ در دسترس بودن “امسال” در اطلاعیه ذکر شده است.

در ابتدا، پخش کننده فقط می توانست خروجی صدا را بین دستگاه های بلوتوث تغییر دهد. پشتیبانی Chromecast ماه گذشته به YouTube Music اضافه شد. توسعه دهندگان باید برنامه های رسانه ای خود را برای پشتیبانی از آن به روز کنند و گوگل نیز امروز در دسترس بودن این ویژگی را برای برنامه اصلی YouTube تایید کرد. علاوه بر آسان‌تر کردن تغییر خروجی، Google به عنوان بخشی از Cross device SDK، «در حال توسعه راهی است که محتوای صوتی شما در طول روز با شما حرکت کند».