Chandrayaan-3: ISRO قطعات حیاتی را از شرکت هوافضا مستقر در بمبئی ایمن می کند

یک مقام ارشد این شرکت روز دوشنبه گفت که موتورهای پیشران مایع مانند Vikas، CE20 و رانشگرهای ماهواره ای برای ماموریت ماه توسط Godrej Aerospace در تاسیسات خود در Vikhroli در حومه بمبئی تولید شده است.

یک شرکت هوافضای خصوصی مستقر در بمبئی اجزای حیاتی را در اختیار سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) برای ماموریت آتی Chandrayaan-3 خود قرار داده است.

مانک بهرام‌کامدین، دستیار معاون رئیس‌جمهور و رئیس بازرگانی گودرج هوافضا، گفت که شرکت او بیش از سه دهه است که به ISRO، نهادی زیر نظر وزارت فضا، وابسته است.

بهرام کمدین گفت: این همکاری با تولید قطعات حیاتی برای رفع نیازهای ISRO آغاز شد و سپس به موتورهای پیشران مایع گسترش یافت.

این سومین ماموریت هند در ماه خواهد بود و از معدود کشورهایی است که چنین پروژه بلندپروازانه ای را انجام داده است.

Godrej Aerospace علاوه بر مشارکت در دیگر تلاش‌های ISRO، در مأموریت‌های فضایی Chandrayaan-1 و Chandrayaan-2 و Mangalyaan نیز مشارکت کلیدی داشت.

وی افزود که این تاسیسات گرین فیلد دارای قابلیت های پیشرفته تولید و مونتاژ خواهد بود که این شرکت را قادر می سازد تا قدرت فن آوری خود را افزایش دهد و نیازهای رو به رشد بخش فضایی را برآورده کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

Chandrayaan-3 که برای بلند شدن در ساعت 2:35 بعد از ظهر روز جمعه (14 ژوئیه) تعیین شده است، پس از فرود تصادفی Chandrayaan-2 در سپتامبر 2019 به دلیل نقص نرم افزاری، یک ماموریت بعدی خواهد بود.

بهرام کمدین گفت که این شرکت در حال سرمایه گذاری 100 میلیون ریال است. 250 کرور برای ساخت یک مرکز جدید در خالاپور در منطقه ساحلی رایگاد ماهاراشترا.