Chandrayaan-3 Launch Live Streaming: چه زمانی و کجا ماموریت قمری ISRO را تماشا کنیم

Chandrayaan-3، سومین ماموریت ISRO در ماه، قرار است در 14 ژوئیه از مرکز فضایی Satish Dhawan در سریهاریکوتا در آندرا پرادش به پرواز درآید. پرتاب Chandrayaan-3 قرار است در ساعت 2:35 بعدازظهر IST با امید موفقیت و فرود نرم آن بر سطح ماه انجام شود. ماموریت ماه در حدود 23 یا 24 آگوست در قطب جنوبی ماه فرود خواهد آمد. انتظار می رود کل ماموریت یک شب قمری به طول انجامد که معادل 14 روز در زمین است.

ماموریت ماه چاندرایان-3 در 14 ژوئیه در ساعت 2:35 بعدازظهر IST به فضا پرتاب خواهد شد.

ماموریت ماه چاندرایان-3 از کجا پرتاب خواهد شد؟

لازم به ذکر است که Chandrayaan-3 سومین ماموریت هند در ماه خواهد بود. دومین ماموریت ISRO در ماه Chandrayaan-2 هنگام تلاش برای فرود در سال 2019 شکست خورد. با این حال، برای جلوگیری از شکست های گذشته، ISRO مجموعه ای از تغییرات را در ماموریت آتی انجام داده است.

ماموریت Chandrayaan-3 از مرکز فضایی Satish Dhawan، Sriharikota در آندرا پرادش پرتاب خواهد شد.

چگونه پخش زنده رویداد راه اندازی Chandrayaan-3 را تماشا کنیم؟


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

رئیس ISRO از همه ملت دعوت کرد تا همزمان با آغاز سومین ماموریت ماه خود در ماه، شاهد پرتاب زنده Chandrayaan-3 باشند. برای تماشای رویداد راه اندازی زنده Chandrayaan-3، ISRO پنجره ای را برای ثبت نام در isro.gov.in باز کرد. در حالی که پنجره اکنون بسته است، بینندگان همچنان می توانند پخش زنده پرتاب ماموریت Chandrayaan-3 را از طریق وب سایت رسمی ISRO و کانال یوتیوب تماشا کنند.

ماموریت ماه چاندرایان-3 چه زمانی پرتاب می شود؟

برای تماشای پخش زنده راه اندازی Chandrayaan-3، می توانید به کانال یوتیوب ISRO مراجعه کنید. همچنین می توانید پخش زنده را در ویدیوی تعبیه شده زیر مشاهده کنید:

Chandrayaan-3 سه جزء اصلی خواهد داشت: یک فرودگر، یک کاوشگر و یک مدل پیشران. او از مدارگرد Chandrayaan-2 استفاده خواهد کرد که هنوز در جو ماه وجود دارد. هدف ماموریت آتی دستیابی به برخی اندازه گیری های علمی در سطح ماه است.