ChatGPT در امتحانات حسابداری بدتر از دانش آموزان عمل می کند، با فرآیند ریاضی مبارزه می کند


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

محققان به طور مهمی خاطرنشان کردند که ChatGPT گاهی اوقات حقایقی را می سازد. به عنوان مثال، هنگام ارائه یک مرجع، یک مرجع واقعی ایجاد کرد که کاملاً ساخته شده بود. اثر و گاهی نویسندگان حتی وجود نداشتند.

در آزمون حسابداری محققین، دانش آموزان میانگین کلی 76.7 درصد را کسب کردند، در حالی که ChatGPT 47.4 درصد بود.

ربات هوش مصنوعی که از یادگیری ماشینی برای تولید متن زبان طبیعی استفاده می‌کند، در سؤالات درست/نادرست (68.7 درصد صحیح) و سؤالات چند گزینه‌ای (59.5 درصد) بهتر عمل می‌کند، اما با سؤالات کوتاه پاسخ (بین 28.7 درصد) مشکل داشت. و 39.1 درصد).

دیوید وود، نویسنده اصلی این مطالعه، استاد حسابداری دانشگاه BYU، برای اینکه به بحث‌های مداوم در مورد اینکه چگونه مدل‌هایی مانند ChatGPT باید در آموزش نقش داشته باشند، تصمیم گرفت تا حد امکان اساتید را استخدام کند تا ببیند هوش مصنوعی در برابر دانشجویان واقعی حسابداری دانشگاه چگونه عمل می‌کند. .

به طور کلی، محققان گفتند که پاسخ به سؤالات درجه بالاتر برای ChatGPT دشوارتر است. در واقع، گاهی اوقات ChatGPT برای ارائه توضیحات مکتوب معتبر برای پاسخ های نادرست، یا پاسخ دادن به یک سوال مشابه به روش های مختلف یافت می شد.

آنها همچنین دانشجویان BYU را در مقطع کارشناسی استخدام کردند تا 2268 سؤال دیگر از بانک آزمون کتاب درسی را به ChatGPT بدهند. سوالات شامل AIS، حسابرسی، حسابداری مالی، حسابداری مدیریتی و مالیات می‌شد و از نظر سختی و نوع (درست/نادرست، چند گزینه‌ای، پاسخ کوتاه) متفاوت بود.

در حالی که در 11.3 درصد از سؤالات، ChatGPT بالاتر از میانگین دانش‌آموزان بود، به‌ویژه در سیستم‌های اطلاعات حسابداری (AIS) و حسابرسی عملکرد خوبی داشت، ربات هوش مصنوعی در ارزیابی‌های مالیاتی، مالی و مدیریتی عملکرد بدتری داشت. محققان فکر می کنند که این احتمالاً می تواند به این دلیل باشد که ChatGPT با فرآیندهای ریاضی مورد نیاز برای نوع دوم دست و پنجه نرم می کند.

با وجود این، آن‌ها گفتند که عملکرد ChatGPT «مطلوب» بود و این یک «تغییر بازی است که روش آموزش و یادگیری همه را تغییر می‌دهد – به سمت بهتر». محققان دانشگاه بریگهام یانگ (BYU)، ایالات متحده و 186 دانشگاه دیگر می‌خواستند بدانند که فناوری OpenAI در امتحانات حسابداری چگونه عمل می‌کند. آنها یافته های خود را در مجله Issues in Accounting Education منتشر کرده اند.

آنها همچنین دریافتند که ChatGPT اغلب برای پاسخ های خود توضیحاتی ارائه می دهد، حتی اگر آنها نادرست باشند. در موارد دیگر، علی رغم ارائه توضیحات دقیق، پاسخ چند گزینه ای اشتباه را انتخاب کرد.

همچنین مشاهده شد که این ربات دارای خطاهای ریاضی بی معنی مانند جمع کردن دو عدد در یک مسئله تفریق یا تقسیم اعداد اشتباه است.

محققان دریافتند که دانش آموزان در امتحانات حسابداری بهتر از ChatGPT، محصول چت بات OpenAI، عملکرد بهتری داشتند.

طرح جذب نویسنده همکار او در رسانه های اجتماعی منفجر شد: 327 نویسنده مشترک از 186 موسسه آموزشی در 14 کشور در این تحقیق شرکت کردند و 25181 سوال امتحان حسابداری کلاس درس را ارائه کردند.