ChromeOS برای دریافت ابزارهای ویرایش و بهره‌وری جدید، از اوت به Chromebookها می‌آید

ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که شامل ویژگی‌های جدید ویرایش PDF در برنامه گالری (برنامه رسانه پیش‌فرض کروم بوک)، یکپارچه‌سازی عمیق‌تر تقویم برای نگاهی سریع به جزئیات بدون باز کردن برنامه یا برگه مرورگر دیگر، و بهبود اعلان‌ها که به رابط کاربری تمیزتر اجازه می‌دهد. همه این ویژگی‌ها نیز در ماه آگوست برای ChromeOS عرضه خواهند شد.

علاوه بر این، گوگل می گوید که ویژگی های جدید Google Photos همچنین می تواند به طور خودکار یک فیلم ایجاد کند. کاربر باید تم، عکس‌ها و همچنین ویدیوهای افراد (یا حیوانات خانگی) را انتخاب کند و Google Photos آنها را برای ایجاد یک فیلم جمع‌آوری می‌کند – درست مانند اندروید. این ویژگی‌ها ابتدا از اوت در Chromebook در دسترس خواهند بود.

اولین مجموعه اصلی از ویژگی‌ها در قالب ویرایشگر فیلم و ویژگی‌های ویرایش ویدیو به Google Photos می‌آیند. به گفته گوگل، ابزار ساخت فیلم اصلاح شده است و به کاربران امکان می دهد با استفاده از تم های پیشنهادی، اعمال جلوه های هوش مصنوعی مانند فیلترهای Real Tone، اضافه کردن موسیقی و کارت های عنوان و سایر گزینه ها، به سرعت “فیلم های با کیفیت بالا” بسازند. کاربران می‌توانند ویدیویی را در برنامه گالری باز کنند و با کمک یکپارچه‌سازی عمیق‌تر در سیستم‌عامل، با یک ضربه به ویرایش آن در Google Photos ادامه دهند.

Virtual Desks، قابلیتی که به کاربران اجازه می‌دهد همه برنامه‌ها و پنجره‌های مرتبط با یک پروژه خاص را در کنار هم نگه دارند، به آن‌ها اجازه می‌دهد کل میز را ذخیره و ببندند و سپس با یک ضربه از جایی که رفته‌اند ادامه دهند. این ویژگی اواخر سپتامبر در ChromeOS عرضه می شود.
منبع

جدا از ویژگی‌های جدید مرتبط با فیلم و ویدیو، Google Photos در والپیپرها نیز پیشرفت‌هایی دریافت می‌کند. نه تنها می‌توانید والپیپرهای آلبوم‌های Google Photos را تنظیم کنید، بلکه می‌توانید روزانه به‌طور خودکار آنها را تغییر دهید. علاوه بر این، گوگل تم های روشن و تاریک را در سیستم عامل کروم معرفی می کند. می‌توانید یکی از تم‌ها یا گزینه «خودکار» را انتخاب کنید که وقتی روز به شب تبدیل می‌شود، به‌طور خودکار از روشن به تاریک تبدیل می‌شود. گوگل می گوید برخی از تصاویر پس زمینه نیز از این انتقال پشتیبانی می کنند.

ChromeOS در ماه آینده مجموعه‌ای از ابزارهای جدید ویرایش ویدیو و ویژگی‌های بهره‌وری را دریافت می‌کند. گوگل در حال انتشار یک ویرایشگر فیلم جدید با ویژگی‌های ویرایش جدید در برنامه‌های Google Photos است و ادعا می‌شود که فرآیند ایجاد ویدیو را «فقط با چند ضربه» آسان‌تر می‌کند. جدای از این ابزارها، ویژگی‌های جدیدی در والپیپرهای Google Photos، تم‌های روشن و تاریک، ویژگی‌های جدید ویرایش PDF، ادغام عمیق‌تر تقویم، و قابلیت‌های جدید در میزهای مجازی وجود دارد. این ویژگی‌ها از هفته اول آگوست در کروم‌بوک‌ها عرضه می‌شوند.