ChromeOS 111 Google پشتیبانی جفت سریع را برای Chromebookها به ارمغان می آورد: همه جزئیات

گوگل قابلیت جفت سریع را برای کروم بوک ها در ژانویه 2022 اعلام کرد. با این حال، این ویژگی اکنون در دسترس است.

اخیراً گوگل حالت‌های Memory Saver و Energy Saver را برای مک، ویندوز، لینوکس و کروم‌بوک‌ها نیز معرفی کرده است. هر دو حالت حافظه و صرفه جویی انرژی عملکرد دسکتاپ را بهبود می بخشند و همچنین عمر باتری را در حین استفاده از مرورگر Google افزایش می دهند. حالت ذخیره‌سازی حافظه به‌طور خودکار حافظه اشغال‌شده توسط برگه‌های غیرفعال را آزاد می‌کند، در حالی که ویژگی ذخیره انرژی فعالیت پس‌زمینه را محدود کرده و مصرف باتری را کاهش می‌دهد. گوگل برای اولین بار در دسامبر 2022 حالت های حافظه و صرفه جویی در انرژی را معرفی کرد، اما این ویژگی فقط برای رایانه های رومیزی کروم محدود شد.

گوگل نسخه پایدار ChromeOS 111 را برای کروم بوک ها عرضه می کند. آخرین به‌روزرسانی کانال پایدار برای ChromeOS ویژگی‌های جدیدی از جمله پشتیبانی از جفت سریع Google برای لوازم جانبی بلوتوث سازگار را به ارمغان می‌آورد. عرضه آخرین نسخه پایدار، تجربه جفت‌سازی ساده‌تری را در دستگاه‌های بین پلتفرم‌های پشتیبانی‌شده که دارای حساب Google یکسانی هستند، ارائه می‌دهد. نسخه ChromeOS 111 در روزهای آینده به طور گسترده در دسترس خواهد بود. کاربران به زودی می توانند به روز رسانی را در دستگاه های خود مشاهده کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع طبق یک وبلاگ گوگل، آخرین به روز رسانی پایدار ChromeOS 111 اکنون در دسترس کاربران کروم بوک است و ویژگی هایی مانند جفت سریع را به همراه دارد. تجربه جفت‌سازی را برای دستگاه‌های بلوتوث سازگار، از جمله هدفون‌ها و پوشیدنی‌ها، ساده‌تر می‌کند. به گفته گوگل، علاوه بر این، به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی آن دسته از دستگاه ها را بین پلتفرم های دارای جفت سریع که دارای یک حساب کاربری گوگل هستند، جابجا کنند. در حال حاضر، Fast Pair فقط در دستگاه‌های صوتی بلوتوث و Chromebook پشتیبانی می‌شود.

برای دسترسی به ویژگی Fast Pair در کروم‌بوک‌ها، کاربران باید بلوتوث را روشن کنند و دستگاه دارای جفت سریع مانند Pixel buds را در حالت جفت شدن قرار دهند. اگر دستگاه در Chromebook جدید است، کاربران باید روی اتصال کلیک کنند. با این حال، اگر دستگاه قبلاً به Chromebook متصل شده باشد، به طور خودکار از طریق جفت سریع متصل می شود.