CMA بریتانیا برای بررسی تأثیر هوش مصنوعی بر مصرف کنندگان؛ کنترل‌های جدید را برای فناوری ChatGPT-مانند ارزیابی خواهد کرد

© تامسون رویترز 2023


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وکیل الکس هافنر در شرکت حقوقی Fladgate گفت که CMA تحت اختیارات عمومی خود تحقیق خواهد کرد و به همین دلیل احتمالاً به دنبال درک بهتر هوش مصنوعی به جای انجام هرگونه اقدام اجرایی علیه شرکت های فردی است.

رگولاتور رقابت بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که بررسی تأثیر هوش مصنوعی بر مصرف‌کنندگان، کسب‌وکارها و اقتصاد و اینکه آیا کنترل‌های جدیدی بر روی فناوری‌هایی مانند ChatGPT OpenAI مورد نیاز است یا خیر را آغاز خواهد کرد.

سارا کاردل، مدیر عامل CMA گفت که هوش مصنوعی در آگاهی عمومی نفوذ کرده و با سرعت در حال توسعه است.

“با توجه به پس زمینه ای که در آن به CMA اختیارات بیشتری برای تحقیق و پاسخگویی به Big Tech داده می شود، این اطلاعیه فقط برای تقویت این ایده است که CMA مصمم است تا آنجا که می تواند از این قدرت ها استفاده کند.” او گفت.

بررسی در بریتانیا بازتاب تحقیقاتی است که در سراسر جهان از پکن گرفته تا بروکسل و واشنگتن در حال انجام است.

در حالی که تحقیقات روی هوش مصنوعی سال‌هاست ادامه دارد، محبوبیت ناگهانی برنامه‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و Midjourney فناوری‌ای را برجسته کرده است که می‌تواند نحوه عملکرد کسب‌وکارها و جامعه را تغییر دهد.

ایالات متحده به دنبال قوانین احتمالی برای تنظیم فناوری و وزرای دیجیتال از گروه هفت اقتصادهای پیشرو است که ماه گذشته موافقت کردند مقررات «مبتنی بر ریسک» را در زمینه هوش مصنوعی اتخاذ کنند که همچنین محیط باز را برای توسعه چنین فناوری‌هایی حفظ کند.

دولت‌ها در سراسر جهان اکنون در تلاش هستند تا تعادلی بیابند که به موجب آن بتوانند برخی از پیامدهای منفی بالقوه هوش مصنوعی را بدون خفه کردن نوآوری ارزیابی کرده و مهار کنند.

سازمان رقابت و بازار (CMA) که هفته گذشته با مسدود کردن 69 میلیارد دلار (تقریبا 5,64,100 کرور روپیه) تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، خبرساز شد، گفت که کار خود را با تلاش برای درک اینکه چگونه مدل‌های پایه که از مقادیر زیادی استفاده می‌کنند آغاز خواهد کرد. داده های بدون برچسب در حال توسعه بودند.

بریتانیا در ماه مارس تصمیم گرفت به جای ایجاد یک نهاد جدید اختصاص داده شده به این فناوری، مسئولیت نظارتی هوش مصنوعی را بین آن دسته از نهادهایی که بر حقوق بشر، سلامت و ایمنی و رقابت نظارت می کنند، تقسیم کند.

وکیل Verity Egerton-Doyle در Linklaters گفت که این بررسی به تنظیم کننده رقابت بریتانیا این شانس را می دهد که به بحث بپیوندد.

او گفت: “این بسیار مهم است که مزایای بالقوه این فناوری تحول آفرین به راحتی برای مشاغل و مصرف کنندگان بریتانیا قابل دسترسی باشد، در حالی که مردم از مسائلی مانند اطلاعات نادرست یا گمراه کننده محافظت می شوند.”

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که این هفته به طور کامل اجرایی شد، هوش مصنوعی مولد را پوشش نمی دهد و CMA بدون شک این را فرصتی برای رهبری بحث جهانی در مورد این موضوعات می داند – همراه با FTC ایالات متحده که در حال حاضر به این منطقه نگاه می کند. ،” او گفت.

ایتالیا، یکی از اعضای G7، ماه گذشته ChatGPT را آفلاین کرد تا نقض احتمالی قوانین داده های شخصی را بررسی کند. در حالی که ایتالیا بعداً این ممنوعیت را لغو کرد، این اقدام الهام بخش تنظیم‌کنندگان حریم خصوصی اروپایی شد تا تحقیقاتی را آغاز کنند.