COAI به دنبال کاهش هزینه مجوز به 1 درصد، معافیت از عوارض گمرکی برای تجهیزات شبکه 5G است.

انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند (COAI) در لیست خواسته های بودجه خود که به وزارت دارایی ارسال شده است، همچنین بر لغو صندوق تعهدات خدمات جهانی یا USOF تاکید کرده است.

انجمن اپراتورهای تلفن همراه COAI از دولت خواسته است که هزینه مجوز را به 1 درصد کاهش دهد و به دنبال چشم پوشی از عوارض گمرکی تجهیزات شبکه برای عرضه 5G است.

درخواست‌های دیگر شامل بازپرداخت اعتبار مالیات ورودی انباشته GST (32000 کرور روپیه) و شفاف‌سازی در مورد در دسترس بودن اعتبار مالیات ورودی در تجهیزات حیاتی نصب‌شده در دکل‌های مخابراتی است.

COAI روز سه‌شنبه پیشنهادی قوی برای خدمات ارتباطی OTT (بیش از حد بالا) برای جبران مستقیم ترافیک داده‌ای که به شبکه‌های مخابراتی منتقل می‌کنند، ارائه کرد، زیرا از یک چارچوب مقرراتی مجوز و لمس سبک برای چنین خدماتی حمایت می‌کند. مدیر کل COAI SP Kochhar گفت که انجمن به عنوان بخشی از پیش نویس لایحه مخابراتی، پیشنهادات خود را در مورد نحوه تعریف خدمات ارتباطی OTT ارائه کرده است تا اطمینان حاصل شود که هیچ ابهامی وجود ندارد.

کوچار افزود، جنبه‌های دیگر مانند مدل مالی دقیق خدمات ارتباطی OTT برای جبران خسارت به ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی، در آینده به دولت ارائه می‌شود، وقتی که تفاوت‌های ظریف چارچوب برای مقررات مربوط به لمس سبک مورد بحث قرار گیرد. خدمات ارتباطی OTT شامل واتس اپ، سیگنال، گوگل میت، تلگرام و سایر برنامه های مشابه است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در طول بحث های پیش از بودجه که روز دوشنبه برگزار شد، COAI همچنین به دنبال حذف GST در هزینه مجوز، هزینه های استفاده از طیف و پرداخت طیف به دست آمده در حراجی ها بود.

COAI اپراتورهای مخابراتی مانند Reliance Jio، Bharti Airtel و Vodafone Idea را به عنوان اعضای خود به حساب می آورد.

انجمن apex telecom از دولت خواسته است که GST را منطقی کند، هزینه مجوز را از 3 درصد به 1 درصد کاهش دهد و از عوارض گمرکی تجهیزات شبکه 5G معاف شود.