Coinbase به SEC ایالات متحده توضیح می دهد که اوراق بهادار را فهرست نمی کند و قوانین اوراق بهادار را زیر پا نمی گذارد.

ماه گذشته، Coinbase گفت SEC اخطاریه ولز را ارسال کرده است – یک اعلامیه رسمی که کارکنان تنظیم کننده قصد دارند یک اقدام اجرایی را توصیه کنند.

این حادثه یکی از آخرین نشانه‌های تشدید تنش‌ها بین بخش کریپتو و SEC است که این موضع را اتخاذ کرده است که بسیاری از دارایی‌های دیجیتال اوراق بهادار هستند و به‌طور غیرقانونی و خارج از نظارت آن فعالیت می‌کنند. SEC به طور فزاینده ای به دنبال مقابله با آنچه که عدم انطباق بین واسطه های شرکت های رمزنگاری را در نظر می گیرد، بوده است.

در اوایل این هفته، Coinbase به دادگاه فدرال درخواست داد تا SEC را وادار کند که بگوید آیا قوانین جدیدی برای دارایی های دیجیتال ایجاد می کند یا خیر. Coinbase سال گذشته درخواستی برای چنین قوانینی ارائه کرد.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که کوین بیس گلوبال دیدگاه خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تکرار کرده است که در واکنش رسمی خود به تهدید قانونی دریافت شده از سوی رگولاتور، هیچ قانون اوراق بهادار را زیر پا نگذاشته است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس و پل گروال، مدیر ارشد حقوقی، گفتند صرافی ارز دیجیتال مایل است اوراق بهادار را در آینده فهرست کند، اما با توجه به ابهامات نظارتی، در پاسخی ویدیویی به SEC که روز پنجشنبه منتشر شد، احساس راحتی نمی‌کند.

کاترین میناریک، معاون مشاور کل Coinbase، در مصاحبه ای گفت که این شرکت در صورت نیاز بر روی رشد در خارج از ایالات متحده تمرکز خواهد کرد.

میناریک گفت: «ما هیچ تلاشی برای شفافیت مقرراتی در اینجا نداریم.

گروال با اشاره به آنچه که او به عنوان تغییری در نظر رئیس SEC، گری گنسلر می‌داند، گفت: «هیچ قانون یا مقرراتی به SEC اجازه نمی‌دهد که Coinbase را برای تخلفات ادعایی در اطلاعیه ولز هزینه کند. ما در آستانه مبارزه ای هستیم که نیازی به وقوع ندارد و صادقانه بگویم که نباید رخ دهد.»

گروال گفت: کوین بیس اوراق بهادار را فهرست نمی کند.

© تامسون رویترز 2023


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع