Coinbase درخواست تجدید نظر را در نظر می گیرد زیرا هلند با جریمه 3.5 میلیون دلاری به صرافی Crypto ضربه می زند: همه جزئیات

جریمه ای که توسط De Nederlandsche Bank (DNB) از کوین بیس اخذ می شود، یک پله بالاتر از مبلغ پایه 2 میلیون دلاری (تقریبا 16 کرور روپیه) است که می تواند طبق قانون صادر شود. طبق گزارش Bitcoin.com، میزان جریمه بر اساس “شدت و درجه تقصیر عدم انطباق” تعیین شده است.

در ماه دسامبر، Coinbase اعلام کرد که افزایش ۶۶ درصدی درخواست‌هایی را که از سازمان‌های مجری قانون در طول سال دریافت کرده است، ثبت کرده است. کوین بیس در آن زمان گفته بود که این درخواست ها از هلند 163 درصد افزایش یافته است.

در ادامه این گزارش آمده است که صرافی گفته است که با این تصمیم مخالف است و در حال بررسی درخواست تجدید نظر است.

صرافی رمزارز می تواند تا ماه مارس علیه تصمیم DNB درخواست تجدید نظر کند.

کوین بیس 3.5 میلیون دلار (تقریبا 30 کرور) در هلند جریمه شده است. بانک مرکزی هلند یک اخطار قانونی را برای ارائه خدمات رمزنگاری در هلند بدون تکمیل مراحل لازم، از جمله ثبت نام، به صرافی رمزارز ارائه کرده است. در ماه مه 2020، هلند شرکت‌های مرتبط با رمزارز را موظف کرد که به‌عنوان انتقال‌دهنده پول رسمی ثبت نام کنند. هدف این کشور محدود کردن سوء استفاده از ارزهای دیجیتال برای پولشویی است.

Coinbase در سپتامبر گذشته یک ثبت عملیاتی در هلند به دست آورد.

در میان تعداد فزاینده سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، این کشور رویکردی سختگیرانه برای اجرای قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اتخاذ کرده است.

شرکت تجزیه و تحلیل Triple-A تخمین می زند که هلند تا سال 2021 بیش از 520000 دارنده رمزارز را در خود جای داده است.

بانک مرکزی هلند ادعا کرده است که کوین بیس تقریباً دو سال، بین نوامبر 2020 و آگوست 2022، بدون ثبت در این کشور فعال بوده است.

در این دوره، بانک ادعا می کند، کوین بیس قادر به گزارش جزئیات تراکنش های مشکوک به مقامات نبوده است. بازیگران بدجنس می‌توانستند از این پنجره برای تسهیل پرداخت‌های غیرقانونی فرامرزی استفاده کنند که می‌توانست کشف نشده باشد.

رقیب کوین بیس بایننس نیز به دلایل مشابه در سال گذشته با وضعیت خوب مشابهی در هلند روبرو شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع