Coinbase پیشنهاد می کند که درآمد MakerDAO را میلیون ها نفر افزایش دهد، در اینجا چگونه است

MakerDAO خالق استیبل کوین دای مبتنی بر اتریوم است. این پلتفرم به سپرده گذاران این امکان را می دهد که از DAI که در بانک Maker نگهداری می کنند، سود کسب کنند. PSM آن به کاربران این امکان را می دهد که به جای استقراض DAI، یک نوع وثیقه معین را مستقیماً با DAI با نرخ ثابت تعویض کنند.
منبع حجم معاملات در صرافی ارزهای دیجیتال بیش از نصف شد و به 217 میلیارد دلار (تقریبا 17,25,130 کرور) در سه ماهه دوم رسید و مشارکت خرده فروشی 68 درصد کاهش یافت و معاملات سازمانی 46 درصد کاهش یافت.

تخصیص فعلی PSM سازنده ممکن است برای بررسی اینکه آیا “بسیار کم سرمایه گذاری شده است” سرمایه گذاری شود. در گزارش The Block توضیح داده شده است که اگر این حقیقت داشته باشد، جذابیت DAI به عنوان یک استیبل کوین را کاهش می دهد.

از سوی دیگر، کوین بیس در تلاش است تا استراتژی‌های تجاری جدیدی را امتحان کند تا به کسب و کار خود کمک کند تا ثبات عملیاتی خود را دوباره به دست آورد.

طبق گفته The Block، این پیشنهاد یک حرکت استراتژیک است که در ترازنامه MakerDAO از دارایی های بیکار درآمدزایی می کند.

به عنوان مثال، در ماه آگوست، Coinbase معرفی یک توکن مایع جدید به نام Coinbase Wrapped Staked Ether یا “cbETH” را اعلام کرد. cbETH یک توکن ابزار ERC-20 است و برای مشتریانی که اتر را در Coinbase سهام دارند در دسترس است.

این توسعه در همان ماه اتفاق افتاد که کوین‌بیس گلوبال زیان سه‌ماهه بیش از حد انتظار را گزارش کرد زیرا سرمایه‌گذاران نگران از سقوط دارایی‌های پرخطر امسال از معامله با ارزهای رمزنگاری شده خودداری کردند و پس از زنگ خطر در روز سه‌شنبه، سهام آن 6 درصد کاهش یافت.

اگر پیشنهاد کوین‌بیس تصویب شود، میکر مجبور نیست هزینه‌ای را برای سپرده PSM خود به کوین‌بیس بپردازد، و امکان برش، رایت، برداشت و تسویه USDC اختصاص داده شده خود را از طریق Coinbase Prime فراهم می‌کند.

صرافی کریپتو کوین بیس به دنبال انتقال 1.6 میلیارد دلاری MakerDAO (تقریباً 12780 کرور) در ازای افزایش درآمد این شرکت به میزان تقریباً 24 میلیون دلار (تقریباً 190 کرور) است. مبلغ 1.6 میلیارد دلار 33 درصد از «ماژول پایداری میخ (PSM)» MakerDAO را تشکیل می دهد و کوین بیس از میکر می خواهد تا آن را به حساب نگهداری اولیه خود منتقل کند. در چند وقت اخیر، Coinbase خود را با ضررهای مالی و مشکلات عملیاتی دست و پنجه نرم کرده است. از این رو، این شرکت در تلاش است تا راه های مختلفی را برای بازگرداندن کسب و کار خود انجام دهد.