Coinbase Inks معامله برای ارائه خدمات رمزنگاری برای مشتریان BlackRock، افزایش سهام


سهام صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس در روز پنجشنبه پس از اعلام شراکت با بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، بیش از 16 درصد افزایش یافت تا به مشتریان سازمانی خود دسترسی به معاملات و خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال را فراهم کند.

این قرارداد اخبار مثبتی را برای این شرکت ارائه می دهد که مانند بسیاری از شرکت های فعال در بخش کریپتو، با فرار سرمایه گذاران از دارایی های پرخطر در میان آشفتگی های ژئوپلیتیکی، افزایش نرخ ها و نگرانی از رکود قریب الوقوع، دچار افت قیمت دارایی های کریپتو شده است.

Coinbase یکی از بدترین آسیب ها بوده است و سهام آن تا کنون بیش از 60 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

پلتفرم تجارت نهادی این شرکت برای دارایی‌های کریپتو، کوین‌بیس پرایم، قابلیت‌های تجارت کریپتو، نگهبانی، کارگزاری اولیه و گزارش‌دهی را به مشتریان نهادی در علاءالدین بلک‌راک، که مشتریان کوین‌بیس نیز هستند، ارائه می‌کند.

علاءالدین مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری را ارائه می دهد که برای کمک به سرمایه گذاران نهادی در مدیریت پرتفوی خود طراحی شده اند.

این اخبار نشان می‌دهد که چگونه موسسات سنتی از جمله صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های تامینی، و بانک‌ها در 18 ماه گذشته به سمت دارایی‌های رمزنگاری فشار آورده‌اند و شرط می‌بندند که طبقه دارایی جایگزین برای ماندن در اینجاست.

جوزف چالوم، رئیس جهانی مشارکت اکوسیستم استراتژیک در بلک راک در بیانیه‌ای گفت: «مشتریان نهادی ما به طور فزاینده‌ای علاقه‌مند به قرار گرفتن در معرض بازارهای دارایی دیجیتال هستند و بر چگونگی مدیریت کارآمد چرخه عمر عملیاتی این دارایی‌ها متمرکز هستند.

می‌گوید کوین‌بیس پایگاه مشتریان نهادی خود را از طریق پلتفرم Prime خود ایجاد کرده است که به صندوق‌های تامینی، خزانه‌های شرکت‌ها و سایر موسسات مالی خدمات ارائه می‌کند.

حجم معاملات نهادی در کوین بیس در سه ماهه اول سال 2022 235 میلیارد دلار (تقریباً 1861500 کرور) در مقایسه با 74 میلیارد دلار (تقریباً 586100 کرور) برای مشتریان خرده‌فروشی بود. در حالی که این حجم سازمانی در مقایسه با سه فصل قبل کاهش یافته بود، در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته کمی بیش از 9 درصد افزایش داشت.

© تامسون رویترز 2022
منبع