Computex 2023: Nvidia و MediaTek به عنوان شریک در زمینه فناوری خودرو برای استریم، بازی، تعامل مبتنی بر هوش مصنوعی

او گفت: «کیفیت، قدرت و موقعیت دو شرکت ما می‌تواند به شرکای صنعت خودروسازی کمک کند تا بتوانند شرکت‌های خود را بر اساس آن بسازند.

کوالکام، رقیب اصلی مدیاتک در بازار گوشی‌های هوشمند، نیز با خودروسازان تماس گرفته است. کوالکام و SalesForce در اوایل سال جاری همکاری خود را برای توسعه یک پلت فرم جدید خودروی متصل اعلام کردند.

دنی شاپیرو، معاون خودروسازی انویدیا، می‌گوید: «بخش‌های زیادی وجود دارد که آن‌ها به آن‌ها پرداخته‌اند که انویدیا به آن‌ها رسیدگی نکرده است.

انویدیا و مدیاتک روز دوشنبه گفتند که در زمینه فناوری برای تقویت سیستم‌های اطلاعات سرگرمی پیشرفته خودرو که می‌توانند ویدیو یا بازی را پخش کنند یا با استفاده از هوش مصنوعی با رانندگان تعامل داشته باشند، همکاری خواهند کرد.

نمایشگرهای داخل خودرو و سیستم‌های سرگرمی پیچیده‌تر می‌شوند زیرا خودروسازان ویژگی‌هایی مانند بازی، هوش مصنوعی برای ویژگی‌های فعال صوتی، سیستم‌های نظارت بر راننده و نمایشگرهای مرتبط با رانندگی خودکار را اضافه می‌کنند.

جنسن هوانگ، مدیر اجرایی انویدیا در یک کنفرانس خبری در تایپه، با اشاره به چرخه طولانی محصول برای خودروسازان، گفت: «صنعت خودرو به شرکت‌های قدرتمندی نیاز دارد که بتوانند برای چندین دهه با این صنعت کار کنند.

این شرکت ها مشتریان آینده خودرو را شناسایی نکردند.

انویدیا بر روی برندهای خودروسازی برتر مانند مرسدس بنز و جگوار لندرور تمرکز کرده است. مدیاتک که پایگاه خود را در بخش تراشه گوشی‌های هوشمند اندرویدی دارد، فناوری Dimensity Auto خود را به خطوط خودروهای ارزان‌تر و بازار انبوه می‌فروشد و در اتصالات تلفن همراه و سیستم‌های اندروید دارای نقاط قوتی است.

به گفته این شرکت‌ها، مشارکت با MediaTek به انویدیا دسترسی گسترده‌تری به بازار 12 میلیارد دلاری (تقریباً 99000 کرور روپیه) سیستم اطلاعات سرگرمی روی تراشه‌ها می‌دهد.

به گفته این شرکت‌ها، سیستم‌های مدیاتک که از نرم‌افزار Nvidia استفاده می‌کنند، با سیستم‌های رانندگی خودکار مبتنی بر فناوری Nvidia سازگار خواهند بود. نمایشگرهای داشبورد می توانند محیط اطراف خودرو را نشان دهند، در حالی که دوربین ها راننده را زیر نظر دارند.

© تامسون رویترز 2023


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

بر اساس این توافق که در نمایشگاه تجاری فناوری کامپیوتکس در تایپه اعلام شد، مدیاتک یک چیپ‌لت واحد پردازش گرافیکی انویدیا و نرم‌افزار انویدیا را در سیستم روی تراشه‌هایی که برای نمایشگرهای سرگرمی به خودروسازان عرضه می‌کند، یکپارچه خواهد کرد.