Crypto Lender BlockFi برداشت ها را در میان FTX و بحران نقدینگی پژوهشی Alameda متوقف می کند

این شرکت گفت که اگرچه به‌روزرسانی‌هایی در مورد وضعیت ارائه می‌کند، اما این به‌روزرسانی‌ها «کمتر از آنچه مشتریان ما و سایر سهامداران به آن عادت کرده‌اند» خواهد بود.

BlockFi به صراحت اعلام نکرد که آیا در معرض مالی FTX یا شرکت های مرتبط با آن قرار دارد یا خیر. در اوایل این هفته، مدیر عامل BlockFi و فلوری مارکز، یکی از بنیانگذاران گفت این شرکت یک وام 400 میلیون دلاری (تقریباً 3200 کرور روپیه) از FTX US به جای FTX داشت. مشخص نیست که آیا BlockFi قرار گرفتن در معرض دیگری داشته است یا خیر.

پیامدهای این معامله شکست خورده تا روز پنج شنبه ادامه یافت و مدیر عامل شرکت سام بنکمن-فرید اعلام کرد اعتراف به شکست.

این شرکت یک به روز رسانی را در حساب توییتر خود منتشر کرد که نشان می دهد خدمات را متوقف می کند. BlockFi نوشت: «ما از اخبار مربوط به FTX و Alameda شوکه و ناامید شدیم. ما نیز مانند سایر نقاط جهان از طریق توییتر متوجه این وضعیت شدیم.

شرکت وام‌دهی کریپتو BlockFi اعلام کرده است که “نمی‌تواند طبق معمول کار خود را انجام دهد” و دلیل آن را عدم شفافیت در مورد FTX، FTX.US و Alameda Research عنوان کرده است. همچنین از مشتریان خواسته است که سپرده گذاری نکنند، اگرچه با توجه به وضعیت فعلی بسیار بعید است. BlockFi ادعا کرد که اولویت آن محافظت از مشتریان و منافع آنها است.

اتفاقاً، شرکت رقیب وام دهنده رمزارز Nexo روز سه شنبه گفت که این کار را انجام داده است به سختی از ضرر جلوگیری کرد از سقوط FTX Nexo برخی از موجودی ها را درست قبل از سقوط FTX برداشت و همچنان طبق معمول کار می کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

BlockFi به طور غیرمستقیم به این رویدادها به عنوان دلیل تعلیق سرویس خود اشاره کرد. با توجه به عدم شفافیت وضعیت FTX.com، FTX US، و Alameda Research، ما نمی‌توانیم مانند همیشه تجارت کنیم.

در طی چند روز گذشته، بخش قابل توجهی از دارایی های Alameda Research به جای دارایی های سنتی، به توکن FTT FTX مرتبط است. این جنجال منجر به اجرای یک بانک در FTX شد. برای به دست آوردن بودجه و محافظت در برابر ضررهای بیشتر، FTX سعی کرد خریدی را با Binance ترتیب دهد که در نهایت شکست خورد.