Disco Elysium حالت کلاژ را برای ساخت صحنه‌های جدید اضافه می‌کند، ادعاهای استودیو ZA/UM توسط خلاقان پیشین

اوایل این هفته، استودیو ZA/UM اعلام کرد که نبرد حقوقی در حال انجام با کندر حل شده است، اما در بیانیه جدیدی برای Eurogamer، خلاقان Kurvitz و Sander Taal بسیاری از ادعاها را به چالش می کشند. «این بیانیه مطبوعاتی از قول کندر نقل می‌کند که اعتراف کرده است که در اواخر سال 2022 یک شکایت «اشتباه» علیه ZA/UM تنظیم کرده است. ما مخالفیم. شکایت کندر بر اساس سوء استفاده از وجوه ZA/UM (4.8 میلیون یورو) توسط اکثریت سهامداران بود. [and new owners] در این بیانیه آمده است که کمپوس و هاول برای افزایش سهام خود در شرکت.

پاسخ‌ها به این به‌روزرسانی متفاوت بوده است، برخی محتوا را دوست دارند، اما برخی دیگر به دلیل اختلاف حقوقی مداوم که Disco Elysium درگیر آن است، نمی‌توانند از آن حمایت کنند. اواخر سال گذشته، یک پست متوسط ​​از مارتین لویگا، یکی از بنیان‌گذاران و دبیر انجمن فرهنگی ZA/UM تأیید کرد که خالقان اصلی Disco Elysium، طراح رابرت کورویتس، هنرمند الکساندر روستوف و نویسنده هلن هندپر از اواخر سال 2021 در این شرکت کار نکرده اند. غیر ارادی به نظر می رسد خبر بدی برای طرفداران عاشقی باشد که منتظر دنباله دیسکو هستند.» «دلیل انحلال سازمان فرهنگی این است که دیگر نشان دهنده اخلاقی نیست که بر اساس آن بنا شده است. مردم و ایده ها باید ابدی باشند. سازمان‌ها ممکن است موقتی باشند.» لوئیگا به عنوان ویراستار در این بازی خدمت می کرد.

صحنه های دیسکو رویاهای خود را بسازید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

همچنین مجموعه‌ای از برچسب‌ها برای جذابیت بیشتر وجود دارد، از تصاویر آیتم‌ها از موجودی Disco Elysium گرفته تا مواد سفارشی شکلک‌مانند. ناگفته نماند که بازی کردن با حالت کلاژ قبل از اتمام بازی می‌تواند برخی از اسپویل‌ها را آشکار کند – حداقل از نظر شخصیت‌ها و محیط‌ها. هک، من خودم دو شخصیت جدید را کشف کردم که هرگز در شش بازی کامل خود از Disco Elysium ندیدم! آیا زمان آن رسیده است که آنها را در هفتمین مورد شکار کنم، شاید؟ همچنین یک حلقه دیالوگ وجود دارد که می توانید آن را فعال کنید تا چند خط عجیب و غریب را برای داستان کارآگاهی خود وارد کنید. این ابزار به عنوان یک فاصله خوب از روایت سنگین بازی عمل می‌کند، زیرا می‌توانید در حالی که موسیقی زیبای Sea Power در پس‌زمینه پخش می‌شود، دست به کار شوید و هنر خلق کنید. تصاویری که ایجاد می کنید می توانند به صورت محلی در رایانه شخصی یا حتی در بازی ذخیره شوند تا بعداً از آنها استفاده / ویرایش کنید.

نسخه رایانه شخصی Disco Elysium به تازگی یک حالت کلاژ دریافت کرده است. پس از چند توییت با مضمون روز ولنتاین، استودیو ZA/UM ابزار سرگرم‌کننده diorama را منتشر کرده است که به شما امکان می‌دهد صحنه‌های سفارشی را با شخصیت‌های دوست‌داشتنی از Revachol تنظیم کنید، با ویژگی‌هایی مانند فیلترها، بزرگ‌نمایی، برچسب‌ها و موارد دیگر. به روز رسانی رایگان حدود 300 مگابایت وزن دارد و از منوی اصلی قابل دسترسی است. همچنین دارای «رازهای پاداش برای یافتن» مربوط به تاریخچه مارتینیز – موقعیت مکانی بازی – یک صداگذاری جدید از راوی با صدای عمیق Lenval Brown و پنج دستاورد جدید Steam قابل باز شدن است. این خبر در بحبوحه اختلاف حقوقی مداوم بین سازندگان Disco Elysium و استودیو ZA/UM منتشر می شود.

در حال حاضر برای پخش کننده های رایانه شخصی و مک در دسترس است، با کنسول به زودی عرضه می شود: https://t.co/PTkM4PBmLy pic.twitter.com/3dCZGmGzyQ

— Disco Elysium – The Final Cut (@discoelysium) 16 مارس 2023

استودیو ZA/UM پاسخ داد با این ادعا که Disco Elysium “یک تلاش جمعی بوده و هنوز هم هست” و این که “هیچ نظر دیگری برای ارائه” به جز وعده پروژه جدید تیم ندارد. به خاطر داشته باشید که انجمن فرهنگی ZA/UM فوق الذکر و استودیوی ZA/UM به طور جداگانه تحت درمان هستند. به دنبال آن کورویتس و روستوف نامه ای سرگشاده به طرفداران صادر کردند که در آن آنها ادعا کردند که صاحبان جدید استودیو از طریق کلاهبرداری کنترل را به دست گرفته اند و مجدداً تأکید کردند که آنها از شرکت خارج شده اند. بازرگانان استونیایی ایلمار کامپوس – که اکنون مدیر عامل شرکت ZA/UM است – و تونیس هاول با این استدلال که کارمندان به دلیل رفتار نادرست و ایجاد یک محیط کاری مسموم اخراج شده‌اند، واکنش نشان دادند. در این میان، کائور کندر، تهیه کننده اجرایی سابق، مبارزه حقوقی خود را آغاز کرد و ادعا کرد که او نیز پس از تصدی مدیریت جدید اخراج شده است.

معرفی حالت کلاژ: قابلیت جدیدی که به شما آزادی خلاقانه می دهد تا تقریباً هر چیزی را در بازی به صحنه ببرید.

بر خلاف حالت عکس، حالت کلاژ Disco Elysium به شما اجازه نمی دهد تا بازی را در میانه راه متوقف کنید تا اسکرین شات هایی بگیرید که قابل ویرایش هستند. در عوض، به شما امکان می‌دهد تنظیماتی را از ابتدا ایجاد کنید – می‌توانید کاراکترها را بکشید و رها کنید، مکان‌ها را از بازی انتخاب کنید، شرایط آب و هوا و زمان را تنظیم کنید، فیلترها و فریم‌ها را اضافه کنید و حتی متن اضافه کنید. بازی بر روی یک صفحه ایزومتریک دو بعدی تنظیم شده است که روی آن هر آیتم با دست نقاشی شده است. به آن به عنوان یک ابزار ثبت اسکرپ با برش هایی فکر کنید که برای ایجاد صحنه های خود روی آن ها می چسبانید. کنترل‌های کشیدن و رها کردن به شما این امکان را می‌دهند که ده‌ها دارایی را در هر کجا که می‌خواهید قرار دهید و حتی برای بزرگ‌نمایی شخصیت‌ها، بزرگ‌نمایی کنید. می‌توانید آن‌ها را در حالت‌های نرمی مانند چرخاندن پشت، حلقه زدن به توپ، رقصیدن یا حتی بیرون کشیدن قرار دهید.