Disney+ Hotstar اکنون 61.3 میلیون مشترک پولی دارد، Disney+ را به 164.2 میلیون می رساند.

باب چاپک، مدیرعامل دیزنی اظهار داشت که سال مالی 2022 – سال مالی دیزنی که در سپتامبر به پایان رسید – سال قدرتمندی برای این شرکت بود و امسال نزدیک به 57 میلیون اشتراک در تمام سرویس‌های استریم متعلق به دیزنی به 235 میلیون اشتراک اضافه کرد.

Disney+ Hotstar اکنون 61.3 میلیون مشترک دارد که تعداد مشترکین جهانی Disney+ را به 164.2 میلیون نفر رساند. این بدان معناست که سهم Hotstar در تعداد مشترکین جهانی Disney+ اکنون نزدیک به 37.3 درصد است. Disney+ در سه ماهه چهارم مالی خود بیش از 9 میلیون مشترک جدید اضافه کرد که پلتفرم اصلی تا اکتبر به 102.9 میلیون عضو بین المللی افزایش یافت. این رقم بدون احتساب Disney+ Hotstar است که نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

هزینه اشتراک Disney+ Hotstar Super در هند روپیه است. 899 در سال، با تبلیغات، ارائه تجربه 1080p. هزینه اشتراک پرمیوم روپیه 1499 بدون تبلیغات و پشتیبانی از وضوح 4K. Disney+ Hotstar همچنین اشتراک تلفن همراه را با قیمت روپیه ارائه می دهد. 499 در سال، محدود به یک دستگاه تلفن همراه. همچنین یک ردیف رایگان با پشتیبانی از تبلیغات وجود دارد، اما با محدودیت‌های محتوایی سنگین.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این شرکت نتایج پایین‌تر از کانال‌های خروجی را به کاهش درآمد تبلیغات، هزینه‌های بازاریابی بیشتر، و «تأثیر نامطلوب ارز خارجی، که تا حدی با هزینه‌های برنامه‌نویسی ورزشی کمتر جبران می‌شود» نسبت می‌دهد. مسابقات در سه ماهه مشابه سال قبل، به لطف همه گیری COVID-19 که باعث تغییر در برنامه شده است.

Disney+ Hotstar در فهرست کانال های بین المللی قرار دارد که با کاهش 18 درصدی درآمد، به 1.1 میلیارد دلار (حدود 8965 کرور) کاهش یافت. درآمد عملیاتی نیز با 18 درصد کاهش به 0.1 میلیارد دلار (حدود 814 کرور روپیه)، «منعکس کننده درآمد عملیاتی کمتر از کانال‌هایی است که در کل فصل جاری و سال قبل (کانال‌های جاری) فعالیت می‌کردند، که تا حدی با سود ناشی از بسته شدن کانال جبران شد. “

ما به ویژه از رشد در سه ماهه چهارم خرسندیم [that ended in September]در این گزارش آمده است که 14.6 میلیون اشتراک در مجموعه خدمات ما، از جمله 12 میلیون اشتراک Disney+، که بیش از 9 میلیون از آنها Core Disney+ بودند، اضافه شد.

«در Disney+ Hotstar، ما در حال حاضر انتظار داریم که مشترکین کاهش پیدا کنند [the next quarter] به دلیل عدم وجود [Indian Premier League]، اما ما انتظار داریم که شاهد برخی ثبات ها باشیم [the quarter after that]کریستین مک کارتی، معاون ارشد اجرایی و مدیر ارشد مالی دیزنی گفت. در واقع، IPL برای پنج سال آینده در Disney+ Hotstar غایب خواهد بود و Viacom18 تمام حقوق دیجیتال را در اختیار خواهد گرفت. دیزنی استار همچنان حقوق تلویزیون را در اختیار دارد.

دیزنی همچنین خاطرنشان می کند که میانگین درآمد ماهانه هر مشترک پولی در Disney+ Hotstar از 0.64 دلار (حدود 52 روپیه) به 0.58 دلار (حدود 47 روپیه) کاهش یافته است. وقتی صحبت از کریکت زنده به میان می آید، سرویس پخش در حال حاضر مسابقات جام جهانی مردانه T20 ICC را ارائه می دهد که قرار است هفته آینده به پایان برسد. Disney Star همچنین دارای حقوق کلیه مسابقات BCCI است که در هند برگزار می شود.