ED در مورد فرار از GST شرکت های بازی به ارزش روپیه تحقیق می کند. 23000 کرور

ED همچنین در حال بررسی چندین مورد مربوط به کلاهبرداری دارایی های سایبری و کریپتو است. در این موارد، همانطور که در 6 دسامبر 2022، درآمد حاصل از جرم بیش از 1000 کرور روپیه بر اساس مفاد قانون جلوگیری از پولشویی، 2002 (PMLA) ضمیمه شده است. همچنین 10 شکایت تعقیبی شامل 2 شکایت تکمیلی در دادگاه ویژه PMLA مطرح شده است.

وزیر در پاسخ کتبی به یک سوال در Lok Sabha گفت که اداره اجرای احکام درآمد حاصل از جرم بیش از 1000 کرور روپیه را در چندین مورد مربوط به کلاهبرداری دارایی‌های سایبری و رمزنگاری که در آن بازی‌های آنلاین و غیره برای جمع‌آوری عواید استفاده شده است، وصول کرده است. .

وی افزود: افشای اطلاعات مربوط به مالیات دهندگان خاص به جز موارد مندرج در ماده 138 قانون مالیات بر درآمد مصوب 1961 ممنوع است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وزیر گفت: علاوه بر این، دارایی‌هایی بالغ بر 289.28 کرور روپیه تحت بند 37 الف قانون مدیریت ارز در سال 1999 ضبط شده است.

چوداری درباره فرار از مالیات کالاها و خدمات (GST) گفت که تشکل های هیئت مرکزی مالیات های غیرمستقیم و گمرک (CBIC) تحقیقاتی را علیه برخی از شرکت های بازی (از جمله شرکت های بازی آنلاین) مستقر در هند و همچنین خارج از کشور آغاز کرده اند.

او گفت: «فرار تخمینی از GST توسط این شرکت‌ها از 22936 کرور روپیه مربوط به دوره آوریل 2019 تا نوامبر 2022 است.»

چوداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اداره مالیات بر درآمد اخطاریه هایی را برای بسیاری از شرکت های بازی برای عدم پرداخت مالیات صادر کرده است، گفت: این اطلاعات در دسترس نیست، زیرا هیچ کد شناسایی مشخصی برای شرکت های بازی آنلاین در اظهارنامه مالیات بر درآمد موجود نیست.

Pankaj Chaudhary وزیر دارایی روز دوشنبه گفت که افسران مالیاتی در حال بررسی فرار از GST به مبلغ 23000 کرور توسط شرکت های بازی بین آوریل 2019 تا نوامبر 2022 هستند.