Embracer Group Saber Interactive، توسعه‌دهنده یک بازسازی جدید از بازی Star Wars را با قراردادی 500 میلیون دلاری به فروش می‌رساند.

شرکت بازی سوئدی Embracer Group AB یکی از بزرگترین شرکت های تابعه خود، Saber Interactive را در معامله ای به ارزش 500 میلیون دلار (تقریبا 4142 کرور) به گروهی از سرمایه گذاران خصوصی می فروشد.

این فرد که خواست نامش فاش نشود، گفت که صابر به یک شرکت خصوصی با حدود 3500 کارمند تبدیل خواهد شد. این شرکت قصد دارد به توسعه بازسازی Star Wars: The Knights of the Old Republic ادامه دهد، بازی موردانتظار که از توسعه دهنده قبلی Aspyr Media در سال 2022 حذف شد.

این معامله یکی از بزرگترین اقدامات Embracer خواهد بود که تاکنون در یک ابتکار کاهش هزینه ادامه دارد که باعث اخراج کارمندان و استودیوهای شاتر در سراسر جهان در سال گذشته شده است.

صابر و امبراسر از اظهار نظر خودداری کردند.

Saber، سازنده بازی هایی مانند Snowrunner و World War Z، استودیوهایی را در چندین کشور از جمله ایالات متحده، پرتغال و روسیه اداره می کند. علاوه بر ساخت عناوین اصلی خود، برای توسعه دهندگان دیگر نیز کار می کند.

Embracer در سال 2020 Saber را به مبلغ 525 میلیون دلار (تقریباً 4349 کرور) به عنوان بخشی از هزینه‌های ولگردی کرد که در آن لارس وینگفورز، مدیر اجرایی، حداقل 27 شرکت را خریداری کرد. تعدادی از خریدها، مانند استودیو Demiurge، مستقر در بوستون، و New World Interactive، مستقر در دنور، در Saber جمع شدند.

در طول سال گذشته، با افزایش نرخ بهره و کاهش مشارکت 2 میلیارد دلاری (تقریبا 16569 کرور) با یک گروه بازی تحت حمایت صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی، Embracer هزینه ها را کاهش داده است. این شرکت بدهکار چندین شرکت تابعه را تعطیل کرده، پروژه ها را لغو کرده و به دنبال فروش بخش های بیشتری است.

این شخص گفت، رقم 500 میلیون دلاری شامل گزینه ای برای Saber برای همراهی چندین شرکت تابعه Embracer است.

© 2024 بلومبرگ LP


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای اطلاع از جزئیات آخرین عرضه‌ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت‌ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2024 ما دیدن کنید.

منبع