FCC ایالات متحده برای رسیدگی به پرتاب‌های ماهواره‌ای رو به رشد و مسائل مربوط به سیاست، دفتر فضایی ایجاد می‌کند


جسیکا روزن وورسل، رئیس آژانس، گفت که کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در نظر دارد یک دفتر فضایی جدید برای رسیدگی به تعداد فزاینده پرتاب ماهواره و مسائل مربوط به سیاست ایجاد کند. FCC قصد دارد دفتر بین المللی خود را به یک دفتر فضایی جدید و یک دفتر مستقل امور بین الملل تغییر ساختار دهد.

روزن وورسل روز پنجشنبه گفت: “صنعت ماهواره با سرعت بی سابقه ای در حال رشد است، اما در اینجا چارچوب های نظارتی ما برای صدور مجوز به آنها ادامه پیدا نکرده است.” وی افزود که طی دو سال گذشته آژانس درخواست هایی برای 64000 ماهواره جدید دریافت کرده است. سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری (تقریباً 82530 کرور روپیه) در فضا در سال گذشته توسط شرکت های خصوصی. عصر فضایی جدید فرا رسیده است. برخلاف اولین عصر فضایی، این عصر به قدرت ابرقدرت های سیاسی ما محدود نمی شود.

روزن وورسل همچنین خاطرنشان کرد که در سال 2021، FCC شاهد افزایش هشت برابری برنامه‌های کاربردی برای ایستگاه‌های زمینی درگاه خدمات ماهواره‌ای ثابت بود و در حال دریافت برنامه‌هایی برای «فعالیت‌های فضایی جدید مانند فرودگر ماه، یدک‌کش‌های فضایی که می‌توانند ماهواره‌های دیگر را مستقر کنند، و مزارع آنتن فضایی که می‌توانند ارتباطات رله.”

او افزود، FCC “در حال کار برای به روز رسانی قوانین ما، افزایش رتبه های خود در FCC، و سرعت بخشیدن به روند صدور مجوز ماهواره است. ما همچنین طیف بیشتری را برای تقویت جاه طلبی های فضایی خود در دسترس قرار می دهیم.”

در ماه سپتامبر، FCC به تصویب قوانین جدیدی برای رسیدگی به خطرات فزاینده زباله‌های مداری در اکتشافات فضایی با کاهش زمان حذف ماهواره‌های از کار افتاده رأی داد.

FCC رای داد که پس از ماموریت، ماهواره‌های مدار پایین زمین را ظرف پنج سال دفع کند. آژانس قبلاً به اپراتورهای ماهواره‌ها در مدار پایین زمین توصیه کرده بود که طی 25 سال آینده فضاپیماها دوباره وارد جو زمین شوند.

FCC خاطرنشان کرد که از 10000 ماهواره ای که از سال 1957 مستقر شده اند، بیش از نیمی دیگر دیگر کار نمی کنند. FCC گفت: “ماهواره های از کار افتاده، هسته های دور ریخته شده موشک ها و سایر زباله ها اکنون محیط فضا را پر کرده اند و چالش هایی را برای ماموریت های فعلی و آینده ایجاد می کنند.”

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع