Fidelity Refiles برنامه ETF بیت کوین را با SEC ایالات متحده شناسایی کرد: جزئیات

یک سرکوب نظارتی بر بخش کریپتو نیز تأثیر گذاشته است. بایننس و کوین‌بیس گلوبال، دو تا از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در این ماه توسط SEC به اتهام نقض قوانین آن مورد شکایت قرار گرفتند، که این جفت ارز آن را رد می‌کند.

مدیر دارایی Fidelity یک بار دیگر به دنبال فهرست‌بندی و معامله سهام Wise Origin Bitcoin Trust است که بر اساس پرونده‌ای که توسط بورس Cboe Global Markets در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده است.

بیت کوین پس از یک سری ورشکستگی شرکت های رمزنگاری، از جمله سقوط ناگهانی صرافی FTX در اواخر سال گذشته، که به گفته مقامات، یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری انجام می داد، برای به دست آوردن کشش تلاش کرده بود.

SEC در چند سال گذشته ده‌ها برنامه نقدی ETF بیت کوین را رد کرده است، از جمله یکی از Fidelity در ژانویه 2022. در همه موارد، رگولاتور گفته است که پرونده‌ها با استانداردهای طراحی شده برای جلوگیری از روش‌های تقلبی و دستکاری و محافظت از سرمایه‌گذاران و مردم مطابقت ندارند. علاقه.

انبوه پرونده‌های به اصطلاح سنگین‌وزن‌های «مالی سنتی» جانی به صنعت بیمار ارزهای دیجیتال دمیده است و بیت‌کوین در 23 ژوئن به بالاترین سطح یک سال اخیر خود یعنی بیش از 31,000 دلار (تقریباً 25,43,587 روپیه) رسید.

اولین ETF آتی بیت کوین در اکتبر 2021 تصویب شد و به ارسال بیت کوین بی ثبات به بالاترین رقم تاریخ 69,000 دلار (تقریباً 5,661,629 روپیه) در نوامبر 2021 کمک کرد و این امیدواری را ایجاد کرد که ETF بیت کوین به زودی تایید شود.

Fidelity یکی از چندین مدیر دارایی بزرگی است که در هفته های اخیر برای فهرست کردن ETF های بیت کوین درخواست داده است. BlackRock، WisdomTree، Invesco و VanEck نیز مدارک لازم را برای ETF های بیت کوین در Cboe BZX، Nasdaq و NYSE Arca که متعلق به Intercontinental Exchange Inc است، ارائه کردند.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ETF های نقطه ای مستقیماً قیمت ارز دیجیتال را دنبال می کنند، در حالی که ETF های مبتنی بر معاملات آتی از قیمت قراردادهای آتی بیت کوین پیروی می کنند.