Fntastic ادعاهای “کلاهبرداری” را رد می کند، می گوید که روز قبل تاخیر پس از حذف MMO از Steam از قبل برنامه ریزی شده بود.

ما قصد داشتیم که انتشار بازی را قبلاً تغییر دهیم و قصد داریم آن را با آن اعلام کنیم [publisher] توسعه دهنده به IGN گفت: Mytona در یک ویدیوی گیم پلی 10 دقیقه ای. و سپس همه شما می دانید که چه اتفاقی افتاده است. بنابراین، برای اطمینان از عدم انتقال دیگر، ما همراه با ناشر، 10 نوامبر را انتخاب کردیم. با توجه به اختلاف علامت تجاری، این تاریخ مطمئنی است.» این بازی که اکنون با دوبار تأخیر مواجه شده است، از زمان اضافی برای اطمینان از تجربه ای صیقلی و «پر از محتوا» تا روز راه اندازی استفاده می کند. در مورد ویدیوی گیم پلی بازی، Fntastic قصد دارد قبل از انتشار ابتدا با وکلای خود مشورت کند.

The Day Before در اوایل این هفته از لیست Steam حذف شد و مشخص شد که این استودیو قبل از اعلام این عنوان در ژانویه 2021 هرگز زحمت ادعای علامت تجاری برای نام خود را به خود نداده است. طبق Fntastic، این به یک فرد خصوصی اجازه می‌دهد تا درخواست خود را تکمیل کند. ، و علامت تجاری را برای نام “روز قبل” در ایالات متحده ثبت کنید. در تلاش برای حل این مشکل، سازنده اکنون تصمیم گرفته است که عرضه بازی را به 10 نوامبر موکول کند.

در نامه سرگشاده توسعه دهنده Fntastic و ناشر Mytona پس از ناپدید شدن بازی از Steam آمده است: «پیش از این، ما از وجود ادعاها آگاه نبودیم. ما فقط در 19 ژانویه 2023 متوجه این موضوع شدیم، زمانی که شکایتی از او و درخواست تماس با او دریافت کردیم. این استودیو قصد داشت یک “ویدیو گیم پلی طولانی” را در اواخر این ماه منتشر کند – فقط دو ماه قبل از راه اندازی – اما تصمیم گرفته است که آن را نیز متوقف کند. قابل درک است که این وضعیت گیج کننده باعث ایجاد سوء ظن در اینترنت شده است و اکثریت صداپیشگی نشان می دهد که بازی ممکن است اصلاً در حال توسعه نبوده باشد. حتی مدیران انجمن Discord روز قبل نیز در مورد واقعی بودن یا نبودن بازی شک دارند. به اعتبار آنها، اطلاعات کمی در مورد The Day Before وجود دارد، فراتر از تریلر اعلامی پر زرق و برق آن، به دنبال آن یک فیلم هماهنگ شده از گیم پلی، نوید یک ماجرای عالی زامبی کشی را می دهد.

علیرغم اتهاماتی که علیه آنها مطرح می شود، توسعه دهندگان The Day Before نسبت به نتیجه نهایی خوشبین به نظر می رسند – حتی ادعاهایی مبنی بر اینکه آنها در حال اجرای نوعی کلاهبرداری هستند را رد می کنند. ما یک پنی از مردم نگرفتیم: هیچ سرمایه‌گذاری جمعی، بدون پیش‌سفارش، بدون کمک مالی. این بازی به طور کامل توسط Mytona، یکی از بزرگترین ناشران موبایل در جهان، که ساخت بازی را در هر نقطه عطفی در قرارداد ما بررسی می کرد، تامین می شود.

روز قبل، یکی از پرطرفدارترین MMOهای بقای جهان باز Steam، اوایل این هفته از ویترین فروشگاه Valve خارج شد. ناپدید شدن بازی از فروشگاه به اختلاف علامت تجاری نسبت داده شده است، که توسعه دهنده Fntastic ادعا می کند که باعث شده استیم صفحه بازی آنها را مسدود کند و منجر به تاخیر دیگری در انتشار شود. اکنون، در میان صحبت‌های اینترنتی که در مورد وجود این بازی سؤال می‌کنند، توسعه‌دهنده ظاهر شده و ادعا کرده است که قصد دارد بازی را حتی قبل از بروز اختلاف علامت تجاری به تاخیر بیندازد. در بیانیه ای به IGN، Fntastic همچنین گمانه زنی ها در مورد “کلاهبرداری” بودن بازی را متوقف کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

داستان The Day Before در ایالات متحده متروکه و پس از همه‌گیری رخ می‌دهد. مثل The Division با The Last of Us فکر کنید – حداقل با توجه به دانش کمی که از بازی داریم. Fntastic قبلاً بازی چند نفره مخفی و جستجوی Propnight را ایجاد کرد – یک ماجرای 4v1 که در آن یک قاتل بازماندگان را در شبی ترسناک ردیابی می‌کند.

The Day Before هم اکنون در تاریخ 10 نوامبر برای رایانه های شخصی منتشر می شود.

در حالی که ابتدا انتظار می رفت The Day Before در سال 2022 منتشر شود، با توجه به تغییر در موتور توسعه، به 1 مارس امسال به تعویق افتاد. طبق بیانیه‌ای که سال گذشته به IGN داده شد، Fntastic ادعا کرد که به فناوری جدید Unreal Engine 5 اپیک گیمز تغییر می‌دهد که فقط «بازی The Day Before را فوق‌العاده‌تر می‌کند». این تأخیر و اتهامات جدید باعث شده است تا Fntastic باز شود و اصرار دارد که برنامه‌هایی برای تغییر تاریخ انتشار بیشتر قبل از شروع مشکل علامت تجاری در حال حرکت بودند – تاریخ عرضه را هشت ماه به تعویق انداختند.