FTC ایالات متحده به دنبال اطلاعاتی در مورد شیوه های تجاری شرکت های رایانش ابری است

اخیرا، تنظیم کننده ها شروع به تمرکز روی ابر کرده اند. مرجع ضد انحصار اروپا شروع به بررسی موافقت نامه های مجوز مایکروسافت کرد که استفاده از ابر رقیب را منع می کرد و باعث شد این شرکت در اکتبر تغییراتی را ایجاد کند که منتقدان آن را ناکافی می خواندند. هزینه های دریافت داده ها از ابر ارائه دهندگان مختلف نیز مورد بررسی دقیق بازیکنان کوچکتر قرار گرفته است.

کمیسیون تجارت فدرال روز چهارشنبه اعلام کرد که به دنبال اطلاعاتی از مردم در مورد شیوه های تجاری شرکت های رایانش ابری از جمله جزئیات قدرت بازار، رقابت و مسائل امنیتی احتمالی است.

آژانس حمایت از مصرف‌کننده خاطرنشان کرد که شرکت‌هایی را هدف قرار داده است که نتوانسته‌اند پادمان‌های امنیتی برای محافظت از داده‌های ذخیره‌شده در سرویس‌های محاسبات ابری شخص ثالث از جمله یکی از پلتفرم‌های تحویل الکل Drizly و دیگری متمرکز بر ارائه‌دهنده فناوری آموزشی Chegg را هدف قرار دهند.

عموم مردم تا 22 می فرصت دارند تا نظر خود را در مورد “درخواست اطلاعات” FTC ارسال کنند.

طبق بیانیه مطبوعاتی آن، کارکنان FTC به تأثیر رایانش ابری بر صنایعی از جمله “مراقبت های بهداشتی، مالی، حمل و نقل، تجارت الکترونیک و دفاع” علاقه مند هستند.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

این آژانس در مورد اینکه کدام بخش‌های اقتصاد به چند ارائه‌دهنده خدمات ابری متکی هستند، جزئیات مذاکرات قرارداد، مشوق‌های خرید خدمات بیشتر از یک ارائه‌دهنده واحد، جزئیات خدمات ارائه‌شده و اطلاعات مربوط به اعلان‌های مربوط به امنیت را می‌خواهد.

© تامسون رویترز 2023


پس از مواجهه با بادهای مخالف در هند در سال گذشته، شیائومی قرار است در سال 2023 رقابت را به عهده بگیرد. برنامه های این شرکت برای سبد محصولات گسترده و تعهد آن به ساخت در هند در این کشور چیست؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

FTC و وزارت دادگستری تحت ریاست جو بایدن، با به چالش کشیدن ادغام‌های متعدد، سرکوب آنچه که آن را «هزینه‌های ناخواسته» می‌نامد، و سایر اقداماتی که با هدف دادن نظر بیشتر به مصرف‌کنندگان در خدماتی که انجام می‌دهند، موضعی قوی در برابر سوء استفاده از قدرت بازار اتخاذ کرده‌اند. استفاده کنید.

کسب و کار رایانش ابری ایالات متحده تحت سلطه چهار ارائه دهنده است که شامل Amazon.com، مایکروسافت، گوگل آلفابت و اوراکل است. هیچ یک از شرکت ها بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

“به نظر می رسد بخش هایی از اقتصاد اکنون به تعداد کمی از ارائه دهندگان رایانش ابری متکی است.” گفت لینا خان، رئیس FTC در توییتر. او افزود که FTC “به دنبال اطلاعات عمومی در مورد چگونگی تاثیر ساختار بازار فعلی و شیوه های تجاری ارائه دهندگان ابری بر رقابت و امنیت داده ها است.”