FTX بررسی استراتژیک را راه اندازی می کند، به دنبال تسکین دادگاه برای پرداخت به فروشندگان مهم است


صرافی کریپتو ورشکسته FTX روز شنبه اعلام کرد که بررسی استراتژیک دارایی های جهانی خود را آغاز کرده و برای فروش یا سازماندهی مجدد برخی از مشاغل آماده می شود.

FTX، همراه با حدود 101 شرکت وابسته، همچنین به دنبال معافیت قضایی برای اجازه عملکرد یک سیستم جدید مدیریت پول نقد جهانی و پرداخت به فروشندگان مهم آن بودند.

این صرافی و شرکت‌های وابسته به آن در ۱۱ نوامبر در دلاور در یکی از پرمخاطب‌ترین انفجارهای کریپتو اعلام ورشکستگی کردند و حدود ۱ میلیون مشتری و سایر سرمایه‌گذاران را با ضرر کل میلیاردها دلاری مواجه کردند.

FTX در یک پرونده قضایی در روز شنبه درخواست مجوز برای پرداخت ادعای پیش‌پرداخت تا سقف 9.3 میلیون دلار (نزدیک به 75 کرور) به فروشندگان مهم خود پس از یک دستور موقت و تا سقف 17.5 میلیون دلار (تقریباً 140 کرور) پس از ورود سفارش نهایی

این صرافی گفت که اگر نتواند معافیت دادگاه درخواستی را دریافت کند، “زیان فوری و جبران ناپذیر” به مشاغل آن وارد خواهد شد.

جان مدیر اجرایی جدید FTX: “بر اساس بررسی هفته گذشته ما، خوشحالیم که متوجه شدیم بسیاری از شرکت های تابعه تحت نظارت یا مجوز FTX، در داخل و خارج از ایالات متحده، دارای ترازنامه بدهی، مدیریت مسئول و امتیازات ارزشمند هستند.” ری گفت.

این شرکت Perella Weinberg Partners LP را به‌عنوان بانک سرمایه‌گذاری اصلی خود منصوب کرده است تا به فرآیند فروش کمک کند، مشروط به تأیید دادگاه.

“من با احترام از همه کارمندان، فروشندگان، مشتریان، تنظیم‌کننده‌ها و سهامداران دولتی می‌خواهم که با ما صبور باشند، زیرا ما ترتیباتی را که شکست‌های حاکمیت شرکتی در FTX مانع از ایجاد آن‌ها قبل از تشکیل پرونده‌های فصل 11 می‌شد، انجام دادیم.” ری گفت.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع