FTX می‌گوید بانک‌ها قبلاً سؤالاتی در مورد فعالیت سیمی صندوق تامینی وابسته به FTX مطرح کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در سال 2020، بانک‌های خاصی که با Alameda کار می‌کنند، این شرکت را برای انتقال‌های سیمی آن تحت فشار قرار دادند.

FTX روز دوشنبه گفت که پاسخ کارمند Alameda نادرست بود. تنها در سال 2020، یکی از حساب‌های Alameda بیش از 250 میلیارد دلار (نزدیک به 20,49,900 کرور) به صورت سپرده از مشتریان FTX و بیش از 4 میلیارد دلار (تقریبا 32,800 کرور) از سایر حساب‌های Alameda دریافت کرد که بخشی از آن توسط مشتری تامین شده بود. در این گزارش آمده است که سپرده ها.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در این گزارش آمده است که برخی از بانک‌ها در همان سالی که صرافی ارزهای دیجیتال برای دسترسی به سیستم بانکی ایالات متحده تلاش کرد، سیم‌ها را به یا از Alameda رد کردند.

یکی از نمایندگان بانک درباره ارجاعات به FTX در فعالیت سیمی شرکت به Alameda نامه نوشت و پرسید که آیا این حساب برای تسویه معاملات در FTX استفاده می شود یا خیر. بر اساس این گزارش، یکی از کارمندان Alameda پاسخ داد که در حالی که مشتریان “گاهی اوقات FTX و Alameda را اشتباه می گیرند”، همه سیم ها از طریق حساب باید معاملات را با Alameda تسویه کنند.

بانکمن-فرید، میلیاردر سابق 31 ساله، رونق دارایی های دیجیتال را تجربه کرد تا ارزش خالص تخمینی 26 میلیارد دلار (تقریبا 2,13,200 کرور) انباشته کند و قبل از اعلام ورشکستگی FTX به یک کمک کننده سیاسی و بشردوستانه با نفوذ تبدیل شد. .

Bankman-Fried در 13 فقره کلاهبرداری و توطئه خود را بی گناه دانسته است. او قبلاً گفته بود که وقتی FTX حساب بانکی نداشت، برخی از مشتریان پول را به Alameda منتقل کردند و در FTX اعتبار داشتند. Bankman-Fried بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد این گزارش پاسخ نداد.

بر اساس گزارشی که روز دوشنبه توسط FTX منتشر شد، برخی از بانک‌هایی که با مؤسس FTX کار می‌کنند، شرکت بازرگانی Alameda Research، Sam Bankman-Fried، سوالاتی را در مورد فعالیت سیم‌های این شرکت در اوایل سال 2020 مطرح کردند.

دادستان های فدرال مدعی شده اند که بانکمن-فرید میلیاردها دلار از سرمایه مشتریان را به سرقت برده است تا از ضررهای آلامدا جلوگیری کند. FTX که در ماه نوامبر پس از استعفای بانکمن-فرید از سمت مدیرعاملی، اعلام ورشکستگی کرد، تخمین زده است که تقریباً 8.7 میلیارد دلار (نزدیک به 71300 کرور) از دارایی های مشتریان از صرافی اختلاس شده است.