FTX ژاپن قصد دارد تا پایان سال برداشت مشتری را از سر بگیرد: گزارش


FTX Japan، زیرمجموعه ژاپنی صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، ظاهراً قصد دارد تا پایان سال برداشت خود را از سر بگیرد. یکی از مدیران FTX ژاپن که نامش فاش نشده در 21 نوامبر در صحبت با یک پخش کننده محلی فاش کرد که این شرکت در حال کار بر روی چگونگی از سرگیری برداشت ها قبل از پایان سال است. این توسعه پس از آن صورت گرفت که آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) اقدامات اداری را علیه FTX ژاپن در 10 نوامبر انجام داد زیرا شرکت مادر آن بدون هیچ توضیح روشنی برای سرمایه گذاران برداشت را متوقف کرد.

طبق گزارشی از سایت خبری ژاپنی NHK، یکی از مدیران FTX ژاپن گفت که مشتریانش در حال حاضر نمی توانند دارایی های خود را برداشت کنند زیرا سیستم FTX ژاپن به سیستم گسترده تر FTX متصل است. برای رفع این مشکل، FTX Japan در حال توسعه یک سیستم جداگانه است تا مشتریانش بتوانند وجوه خود را برداشت کنند.

بنابراین FTX ژاپن قصد دارد سیستم خود را توسعه دهد که به مشتریان امکان می دهد برداشت خود را انجام دهند. این شرکت تا تاریخ 10 نوامبر، زمانی که آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) از صرافی درخواست تعلیق عملیات کرد، حدود 19.6 میلیارد ین (138 میلیون دلار یا تقریباً 1120 کرور روپیه) پول نقد و سپرده داشت.

این پیشرفت 48 ساعت پس از اعلام FTX مبنی بر فروش و سازماندهی مجدد برخی از شرکت های خود برای بازپرداخت وجوه برای بازگرداندن دارایی های کاربران صورت می گیرد. انتظار می‌رود FTX Japan نیز یکی از این شرکت‌ها باشد، اگرچه هنوز تاییدی در مورد آن دریافت نشده است.

این اقدام FTX برای طلبکاران آن که پرونده های دادگاه قبلی آن بیش از یک میلیون گزارش شده بود، سودمند خواهد بود. طبق پرونده دادگاه دیگری، 50 نفر از این طلبکاران به تنهایی تقریباً 3.1 میلیارد دلار (تقریباً 25166 کرور) بدهکار هستند.

رگولاتور مالی ژاپن چندین دستور به صرافی صادر کرد – یکی برای تعلیق کسب و کار، دیگری برای نگهداری دارایی ها در داخل و آخرین دستور برای بهبود تجارت. FSA به شرکت دستور داد تا معاملات مشتقه خارج از بورس و پذیرش سپرده های مشتریان را متوقف کند، زیرا FTX دارای مشکلات اعتباری بود.

وی افزود: در این شرایط، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه FTX Trading Limited با بلاتکلیفی اعتباری مواجه است، گزارش شده است. رگولاتور در 10 نوامبر نوشت.

در 11 نوامبر، گروه FTX، همراه با 130 نهاد وابسته، پس از ناکامی در افزایش نقدینگی، برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کردند. از آن زمان، مشتریان نمی توانند دارایی ها را پس بگیرند زیرا روند ورشکستگی در حال انجام است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع