Genesis Creditor Gemini از گروه ارز دیجیتال شرکت مادر، مدیر عامل شرکت شکایت کرد

صرافی ارزهای دیجیتال Gemini، بزرگ‌ترین طلبکار شرکت ورشکسته وام‌دهنده کریپتو جنسیس، از شرکت مادر گروه ارز دیجیتال (DCG) و مدیرعامل آن شکایت کرد، یک روز پس از اینکه DCG ضرب‌الاجل صرافی را برای موافقت با یک معامله بازسازی برای واحد مشکل‌دار شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر از دست داد.

در بیانیه ای، سخنگوی DCG گفت که انتظار دارد به زودی پرونده ورشکستگی جنسیس را به پایان برساند.

اگرچه واحد وام دهی جنسیس در ابتدا طرحی را برای خروج از ورشکستگی تا ماه مه ترسیم کرده بود، اما هنوز با طلبکارانی که بیش از 3 میلیارد دلار (تقریبا 24800 کرور روپیه) به آنها بدهکار هستند، به توافقی بر سر طرح بازسازی نرسیده است. بایگانی جمینی به دنبال جبران بیش از 1.1 میلیارد دلار (نزدیک به 9100 کرور) از جنسیس است.

دی سی جی و جمینی، دو بازیگر برجسته در صنعت کریپتو، در چند ماه گذشته پس از فروپاشی جنسیس که در ژانویه اعلام ورشکستگی کرد، چندین بار با هم درگیر شدند.

این شکایت ادعا می‌کند که DCG و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، رفتار حسابداری برخی از بدهی‌هایی را که DCG از جنسیس در نتیجه زیان‌هایی که جنسیس از ورشکستگی صندوق سرمایه‌گذاری رمزنگاری Three Arrows Capital در سنگاپور متحمل شده بود، به اشتباه ارائه کرده‌اند.

اختلاف بین Gemini و DCG در اوایل این هفته پس از اینکه جمینی ضرب الاجلی را برای DCG تعیین کرد تا با یک معامله بازسازی تا بعدازظهر پنجشنبه موافقت کند، به اوج رسید. کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران Gemini گفته بود که پس از این مهلت، شرکت او از DCG و Silbert شکایت خواهد کرد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

سخنگوی DCG گفت: “هر گونه پیشنهادی مبنی بر تخلف توسط DCG یا هر یک از کارکنان آن بی اساس، افتراآمیز و کاملاً نادرست است. از روز اول، DCG متعهد به دستیابی به یک راه حل دوستانه برای همه طرف های ورشکستگی جنسیس بوده است.”