Google ابزار حریم خصوصی «نتایج درباره شما» را برای حذف اطلاعات شناسایی شخصی ارائه می کند: گزارش


طبق گزارش‌ها، گوگل در حال راه‌اندازی ابزاری برای حفظ حریم خصوصی است تا به کاربران کمک کند از غول جستجو درخواست کنند تا نتایجی را که حاوی اطلاعات شناسایی شخصی (PII) و جزئیات تماس هستند، حذف کند. این ویژگی برای اولین بار در Google I/O در ماه می معرفی شد. بخش جدید «نتایج درباره شما» در برنامه Google اکنون به کاربران این امکان را می دهد که از شرکت بخواهند نتایج جستجویی را که حاوی شماره تلفن، آدرس خانه، ایمیل یا سایر PII آنها هستند حذف کند. با ضربه زدن روی تصویر نمایه در برنامه Google یا با کلیک کردن روی منوی سرریز سه نقطه که در گوشه سمت راست بالای هر نتیجه جستجو ظاهر می‌شود، می‌توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.

انتشار این ویژگی توسط 9to5Mac مشاهده شد و کاربران در اروپا و ایالات متحده در حال دریافت ابزار جدید «نتایج درباره شما» هستند. کاربران می‌توانند درخواست‌های خود را از ابزار حریم خصوصی در فید «همه درخواست‌ها» دنبال کنند، جایی که می‌توانند وضعیت را به‌عنوان «در حال انجام» یا «تأیید شده» بررسی کنند. در حین درخواست حذف اطلاعات از نتایج، Google از کاربر می‌خواهد دلیل حذف نتیجه را از طریق گزینه‌های پاسخی که عبارتند از: اطلاعات تماس شخصی من را نشان می‌دهد، مخاطب من را به قصد آسیب رساندن به من نشان می‌دهد، فاش کند. سایر اطلاعات شخصی، حاوی اطلاعات غیرقانونی است یا قدیمی است.

در ماه آوریل، گوگل خط‌مشی‌های خود را به‌روزرسانی کرده بود تا شامل درخواست حذف اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس فیزیکی کاربر، به غیر از اطلاعاتی مانند حساب‌های بانکی یا شماره کارت اعتباری که می‌توان از آنها برای کلاهبرداری مالی استفاده کرد.

طبق این گزارش، ابزار حفظ حریم خصوصی “نتایج درباره شما” در اروپا و ایالات متحده مشاهده شده است و می تواند در آینده برای کاربران بیشتری عرضه شود.

این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که تمام درخواست‌های حذف به دقت ارزیابی می‌شوند تا از حذف اطلاعات مرتبط و مفید مانند مقالات خبری یا سوابق عمومی در سایت‌های منابع دولتی یا رسمی جلوگیری شود.

طبق خط‌مشی‌های حذف Google، کاربران می‌توانند درخواست حذف اطلاعات محرمانه از جمله شماره‌های شناسایی دولتی (ID) مانند شماره امنیت اجتماعی ایالات متحده، شماره شناسایی مالیاتی آرژانتین، Cadastro de pessoas Físicas برزیل، شماره ثبت ساکن کره، یا کارت شناسایی مقیم چین را داشته باشند. ، شماره حساب بانکی، شماره کارت اعتباری، تصاویر امضاهای دست نویس، تصاویر اسناد شناسایی، سوابق بسیار شخصی، محدود و رسمی مانند سوابق پزشکی، اطلاعات تماس شخصی (آدرس فیزیکی، شماره تلفن و آدرس ایمیل) و ورود محرمانه اعتبارنامه
منبع