Google از اعطای اقامت موقت در CCI Fine توسط NCLAT خودداری کرد

همچنین تلاش خواهد کرد تا ثابت کند که کمیسیون در بررسی مزایای Play و Android برای کاربران نهایی هندی، از جمله مزایایی مانند فعال کردن دسترسی به تلفن همراه (و در نتیجه پیشبرد هدف افزایش تراکم از راه دور، که در مرکز فشار برای Digital India) و همچنین محافظت از کاربران نهایی در برابر بدافزارها و شیوه‌های صورت‌حساب سوءاستفاده‌کننده.

این غول موتور جستجو در سطح جهانی با انتقادهایی روبرو شده است که توسعه دهندگان نرم افزار را مجبور به استفاده از فروشگاه برنامه خود می کند تا فقط از سیستم پرداخت درون برنامه ای اختصاصی خود استفاده کنند که برای خریدهای انجام شده در یک برنامه تا 30 درصد کمیسیون دریافت می کند.

دادگاه استیناف قانون ملی شرکت گوگل را به واریز 10 درصد از جریمه ای که توسط کمیسیون رقابت هند در پرونده ای مربوط به خط مشی های فروشگاه پلی استور تعیین شده بود، واریز کرد.

پس از احکام مهم CCI، گوگل علیه این دو حکم به NCLAT شکایت کرد.منبع

در 25 اکتبر، CCI جریمه‌ای 936.44 کرور روپیه‌ای را برای گوگل به دلیل سوء استفاده از موقعیت غالب خود در رابطه با خط‌مشی‌های فروشگاه Play اعمال کرد. رگولاتور همچنین به شرکت دستور داده بود تا از اقدامات تجاری ناعادلانه خودداری کند و اقدامات مختلفی را برای رسیدگی به مسائل ضد رقابتی در یک جدول زمانی مشخص انجام دهد.

ایمیلی که برای نظر دادن به Google ارسال شد، پاسخی دریافت نکرد.

مدافع ارشد، هاریش سالو گفت که شرکت آمریکایی از تصمیمات Play Store و Android درخواست تجدید نظر کرده است، زیرا کمیسیون نتوانسته تاثیرات نامطلوب بر کاربران، توسعه دهندگان و تولیدکنندگان را در نظر بگیرد.

در یک شکست برای گوگل، یک دادگاه استیناف در روز چهارشنبه از توقف موقت برای تنظیم کننده رقابت که یک روپیه روپیه وضع کرده بود، خودداری کرد. جریمه 936 کروری برای غول فناوری آمریکا به دلیل سوء استفاده از موقعیت برتر خود در بازار.

گوگل می گوید این کار به دلایل فنی، امنیتی و تجاری انجام شده است.

گوگل این حکم را در دادگاه عالی به چالش کشید و دادگاه با شنیدن آن در روز دوشنبه موافقت کرد.

یک شعبه دو نفره NCLAT متشکل از قاضی راکش کومار و آلوک سریواستاوا روز چهارشنبه اخطاریه‌هایی را به CCI صادر کرد و موضوع را برای استماع در 17 آوریل 2023 ارسال کرد.

مدل کسب و کار گوگل برای فروشگاه Play خود به مدل کسب و کار توسعه دهندگان اپلیکیشن مرتبط است. هنگامی که توسعه دهندگان برنامه ها برنامه های خود را به صورت رایگان توزیع می کنند، هزینه ای دریافت نمی شود. زمانی که توسعه‌دهندگان برنامه برنامه‌های خود را می‌فروشند یا محتوای دیجیتالی را در برنامه به کاربران نهایی می‌فروشند، Google هزینه خدمات دریافت می‌کند.

در حالی که در مورد اول، CCI در اکتبر سال گذشته از گوگل خواسته بود تا به کاربران گوشی های هوشمند در پلتفرم اندروید اجازه دهد برنامه ها را حذف نصب کنند و به آنها اجازه دهد موتور جستجوی دلخواه خود را انتخاب کنند، تنظیم کننده اعلام کرده بود که این شرکت اقدامات اصلاحی را در مورد سیاست هایی انجام دهد. توسعه دهندگان را مجبور کرد از سیستم صورتحساب Google Play برای فهرست کردن برنامه های خود در فروشگاه Play استفاده کنند.

گوگل متعاقباً اعلام کرده بود که اجرای الزامات توسعه‌دهندگان برای استفاده از سیستم صورت‌حساب Play برای خرید کالاها و خدمات دیجیتال برای تراکنش‌های کاربران در هند را در حالی که گزینه‌های قانونی را بررسی می‌کند، پس از حکم اخیر CCI، «توقف» می‌کند. .

گوگل همچنین با یک تحقیق جداگانه در مورد رفتار تجاری خود در محتوای اخبار و بازار تلویزیون های هوشمند در هند مواجه است.

«به دنبال حکم اخیر CCI، ما اجرای الزام توسعه‌دهندگان برای استفاده از سیستم صورت‌حساب Google Play برای خرید کالاها و خدمات دیجیتال برای تراکنش‌های کاربران در هند را متوقف می‌کنیم، در حالی که گزینه‌های قانونی خود را بررسی می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که می‌توانیم به سرمایه‌گذاری ادامه دهیم. Android و Play، گوگل در به روز رسانی در صفحه مرکز راهنمایی در 1 نوامبر گفت.

گوگل در جلسات قبل از NCLAT تلاش خواهد کرد تا ثابت کند که دستورالعمل‌های CCU فناوری، امنیت و انتخابی که Play و Android ارائه می‌کنند را به خطر می‌اندازد.

یک هفته پیش، گوگل نتوانست از NCLAT با یک روپیه جداگانه تخفیف بگیرد. 1337.76 کرور جریمه توسط CCI به اتهام سوء استفاده از موقعیت غالب که غول فناوری ایالات متحده در سیستم عامل گوشی های هوشمند اندروید در این کشور دارد. از آن خواسته شد تا 10 درصد از جریمه را ظرف چهار هفته واریز کند.